Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Kotvičník nať

 • Vložil Tomáš Klouda 9.8.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Účinné látky z kotvičníku zvyšují pohlavní touhu a sexuální aktivitu a způsobují nárůst svalové hmoty na úkor tuků. Kotvičník má prokazatelný vliv na metabolismus lipidů a cukrů, snižuje obsah cukru v krvi. Má tonizující účinky - po těžkých nemocech a v době rekonvalescence urychluje nárust síly, vytrvalosti a schopnosti svalové regenerace, podporuje celkovou fyzickou i duševní vitalitu.
  Kotvičník má široký rozsah léčebné působnosti a zasahuje do mnoha životních funkcí. Napomáhá rozšiřování cév, čímž předchází infarktu, napomáhá snižovat vysoký krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Kotvičník obsahuje přírodní steroidní saponiny, které mají schopnost zvýšit u mužů až o třetinu hladinu pohlavního hormonu- testosteronu a způsobit rychlejší nárůst svalové hmoty a zvýšit fyzickou i psychickou výkonnost. Velmi výrazně se to projevuje především u mužů v andropauze - po padesátce. U žen kotvičník podstatně zvyšuje hladinu ženských pohlavních hormonů - estrogenů, čehož se využívá zejména v období klimakteria - k utlumení nepříjemných stavů a ke snížení tělesného tuku. Účinné látky z kotvičníku u obou pohlaví podstatně zvyšují sexuální libido, proto se pro kotvičník používá název rostlinná či zelená viagra. Léčí stařeckou zbytnělou prostatu a prostatismus mladších mužů, zlepšuje vidění, posiluje kosti a šlachy. U mužů pomáhá celkově snížit pocitu vnitřního neklidu. Posiluje koncentraci a pozitivně ovlivňuje činnost mozku. V současnosti je bylina oblíbeným prostředkem mezi indickými manažery, protože v ní obsažený alkaloid somniferin má sedativní účinky a prokázán byl také pozitivní vliv na některé funkce mozku, jako je zlepšení schopnosti získávání informací a jejich uchování.
  Použití Kotvičníku zemního
  Kotvičník se též používá pro své močopudné účinky při potížích s ledvinami, při chorobách močových cest, pomáhá rozpouštět močové kameny. Dobře působí při léčbě dny, podporuje vylučování žluči, pomáhá čistit játra a zlepšuje peristaltiku střev. Podporuje srdeční činnost, normalizuje krevní srážlivost. Zevně lze odvar použít jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny.
  Účinné látky
  Obsahuje saponiny glykosidy, třísloviny, pryskyřice, alkaloidy , flavonoidy, olej, tanin, sacharidy, steroidy aj.
  Výskyt
  Vyskytuje se na okrajích cest, ve stepích, na rumištích, na písčitých půdách ve Středomoří, v teplejších oblastech jihovýchodní Evropy a celého světa.
  Lidové názvy Kotvičníku zemního
  Tato bylina je známá též pod názvy zemní kotva, kotvičníček. indický ženšen
  nadobi
  nadobi
  Suchý list v podobě nasekaných větviček, stonků a listu. Balanc, vyvážený poměr mezi dřevnatými kousky a listem. Barva žlutavá (stonky), zelená (list), občas odstíny hnědé. Vůně nepříliš výrazná, příjemně bylinná se stopovou kořeněnou složkou, specifický odér.
  nadobi
  Příprava v hrnku:
  Hrnek na bylinky s louhovacím sítkem 250ml, 3g listu, 3-5min louhování, 85°C horká voda.
  Vůně nálevu: příjemná bylinná, kořeněná složka, nejvíce připomíná technické konopí na čaj list+palice.
  Barva nálevu: tmavší žlutavá barva nálevu.
  Chuť: příjemná výrazná plná chuť, výrazná kopřivovo-konopná složka, decentní kořeněná složka, jen náznakem štiplavá. Příjemnější varianta konopí. Základ hořko-sladký.
  Dochuť: Dlouhá příjemná doochuť, zde více připomíná konopí, pouze malé rozdílné nuance, opět hladší a sladší podoba. Lahodný a výrazná celek, který dodává sílu.
  nadobi
  Vylouhovaný list poměrně měkký, blátíčko s pevnějšími dřevitými kousky. Vůně příjemná i po vylouhování :-)
  nadobi
  Cena: 66,-/100g

  Prodejce: Bylík.cz