Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Konopný čaj - výběr z palic

 • Vložil Tomáš Klouda 23.4.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Složení: výběr květů konopí
  Konopný čaj HEMPOINT obsahuje ručně sbíraný a šetrně sušený květ konopí (obsah THC do 0,3%), vypěstovaný na biofarmě Sasov. Pro své protizánětlivé účinky a nezaměnitelnou chuť je konopí hodnotným doplňkem zdraví.
  Doporučuje se užívat při nespavosti, bolestech hlavy ci respiračních onemocněních neboť má zklidňující a protizánětlivé účinky. Odvar z konopny´ch květů mužete používat na zevní obklady při zmírnění revmatismu. Vhodné použít do čajovy´ch směsí s jiny´mi bylinami.
  Obsah balení: 50g
  Výrobek doporučujeme skladovat v suchých a větratelných prostorách bez přímého slunečního světla při pokojové teplotě v prostředí bez kondenzující vlhkosti.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list zajímavé nevšední vůně, kořeněná aromatická specifická složka, nakyslý základ se sladkými tóny, úžasný kořeněný odér. List sekaný na drobno, velmi objemná nadýchaná směs listu a květu konopí. Barva svěží zelená s různými odstíny a místy s žlutavámi lístky. Místy je vidět tenké nažloutlé chloupky, které jsou pravděpodobně z palic.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Příprava v tasteru
  Taster 100ml, 2g listu, 3min louhování, 70°C horká voda.
  Nahřátý list: enormní intenzita vonných esencí, specifická bylinná vůně s kořeněným výrazným základem, sladko-nakyslá základová složka. Kompozice mi evokuje směs šalvěje a jiných aromatických bylinek, čerstvé listy by bylo jistě možné použít i do různých pokrmů.
  Vůně nálevu: bylinná, kopřivová vůně, ale zcela totožná kompozice vonných složek. Zde není cítit ani kořeněná složka, která byla u suchého listu tak pronikavá.
  Barva nálevu: sytá žlutá s minimálním obsahem zlomků, či prachu a to i přes drobný list.
  Chuť: sladký start, po krátké chvilce se přidává i nahořklá složka. Zajímavý profil jednotlivých tónů, dává mi to do hromady náznaky jitrocelu, kopřivy a dalších bylin, ale vypsané dvě konkrétní lze cítit značně. Zajímavý je nahořklý základ, který se snoubí se sladkostí, hořkost podtrhuje bylinné prvky a celá ústa hrají ve vnímání, není to jen nějaká usušená jednotvárná bylinka. Závěrem je hořkost výraznější a vzadu na jazyku lze vnímat lehounkou kořeněnou složku s bylinným jitrocelovým základem.
  Dochuť: více nahořklá a nesmírně dlouhá, po polknutí vše ztěžkne, enormní působení hořkosti a lehce štiplavé kořeněné složby vzadu na jazyku. Tóny hrají po celých ústech, převážně na patře a na zadní části jazyku (hořkost), kde se v závěru doznívání mění štiplavost kořeněných prvků až na slabý pálivý pocit. Vše je i přes výraznější nahořklost příjemné a nevšední. Délka doznívání přes 20 minut, dobrý požitek v průběhu doznívání i po vypití.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vícenálevová příprava:
  Gaiwan 100ml, 4-5g listu, voda filtrovaná přes britu, předehřev nádobí.

  Voda zchladlá na 80°C, doby louhování: 20/25/45/120/250+.
  5 velmi silných nálevů, výbuch bylinné specifické chutě, svižná lahodná intenzivní složka, hořko-sladké prvky, výrazně kořeněný nálev. Dochuť dlouhá, štiplavá, nejvíce mě fascinuje, že při dopití lehce pálí zadní část jazyka a celý jícen působí skoro jako "pálení žáhy". Zajímavý pocit, velmi intenzivní, ale lahodný pořitek po vypití.
  nadobi
  nadobi
  Vícenálevová příprava:
  Konvička 250ml, 8g listu+palice, voda filtrovaná přes britu, předehřev nádobí.

  Jeden nálev 80°C, louhování 8minut.
  Čerstvý list ze dne otevřených dveří zdaleka nedosahuje kvalit listu sušeného - nevím čím to, ale bylo to mdlé, přitom se z palic doslova táhla pryskyřice, zdálo se, že musí být lahodné, ale opak byl pravdou - zkrátka mají know-how jak vyrábět a výsledný ofiko produkt je moc dobrý!
  nadobi
  Vylouhovaný list hezké svěží barvy, ze slomků lze místy vidět specifický až kontroverzní tvar listu, tužší struktura, výrazné žilkování listu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Příjemný bylinný čaj, zajímavá kompozice, celkově nevšední průběh chutě i dochutě, rozhodně pestrý a živý výluh. Netuším do jaké míry 0,3% obsahu THC ovlivňuje člověka, já nic nepocítil, údajně se aktivní látky dostanou z listu pouze rozpuštěním v tuku, ale raději čaj popíjím, když vím, že nebudu řídit, těžko bych vysvětloval obsah THC ve slinách tím, že jsem si popíjel čajíček :-)

  //ale asi to tak v poho nebude - i když toto nebylo technické konopí - viz odkaz :-D
  http://tydenikpolicie.cz/muz-uvaril-odvar-z-vypestovaneho-konopi-nekolika-lidem-se-z-nej-udelalo-nevolno/

  Cena: 156,-/50g