Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Ivan z Komarice se stévií

 • Vložil Tomáš Klouda 3.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  Ivan-tea from the leaves of Rosebay Willowherb with stevia / Ivan čaj z Komarice se stévií
  Výjimečný nápoj našich předků vyrobený podle původních receptur fermentací vrbovky úzkolisté. Jedinečné složení vrbovky úzkolisté (70 stopových prvků včetně železa, hořčíku, draslíku, sodíku, mědi, 18 aminokyselin, bioflavonoidu, Vitamínu A, B, C, pektinu, chlorofylu) vytváří celou řadu blahodárných vlastností. Naše vrbovka úzkolistá pochází z ekologicky čisté a čarovné Archangeľské oblasti na severu Ruska z údolí řeky Severní Dvina.
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Vůně listu je bylinná, sladká s výraznými projevy květin, nuancí medu a stévie. List ve formě granulek, rovnoměrně zpracovaných, místy větvičky. Barva je tmavá, zeleno-hnědavá
  NAHŘÁTÝ LIST Enormně sladké projevy nahřátého listu, výrazná květová složka, velmi pronikavá stévie. Složky nektaru a medu.
  BARVA NÁLEVU Hnědavá barva výluhu, jemný prach na dně misky. Silnější výluh má tmavší hnědavo-rudou barvu.
  CHUŤ Zajímavá stabilní květová základna. Dominuje květ vrbovky úzkolisté, léhké nuance stévie, dohromady dávají velmi sladký až cukerný celek, který nejvíce připomíná pampeliškový domácí tekutý med. Zcela bez hořčin, svíravsti, nebo negativních prvků. Na můj vkus je sladká základna až moc sladká, pocitově mi cosi v celku připomíná umělé sladidlo pro diabetiky.
  DOCHUŤ Dochuť je květovo-bylinná, lehký dojezd pampeliškového medu, poměrně rychlé odeznívání a zůstávají jen lehké bylinn-květové prvky. Sladkost je zde příznivější, ne tak výrazná. Dochuť celkově spíše krátká až středně dlouhá. Výraznějí specifická bylinná složka a nezkalená čistá květová složka. Nálev hezky sedne do žaludku, uklidňuje, stabilizuje.
  VYLOUHOVANÝ LIST List je z drtivé většiny stále ve formě granulek, místy se rozdrolil a v nádobce se tak rozpadá do drobných zlomků.

  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: € 9,10 / 75 g

  Prodejce: https://www.ekosfera.vision
  Jihlaváček Jihlava