Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.

 • Ivan z Komarice

 • Vložil Tomáš Klouda 8.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Výjimečný nápoj našich předků vyrobený podle původních receptur fermentací vrbovky úzkolisté. Jedinečné složení vrbovky úzkolisté (70 stopových prvků včetně železa, hořčíku, draslíku, sodíku, mědi, 18 aminokyselin, bioflavonoidu, Vitamínu A, B, C, pektinu, chlorofylu) vytváří celou řadu blahodárných vlastností. Naše vrbovka úzkolistá pochází z ekologicky čisté a čarovné Archangeľské oblasti na severu Ruska z údolí řeky Severní Dvina.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Rolované granulky, poměrně velké množství prachu. Barva tmavě zelená až do černa. Vůně nasládlá s prvky hojníku horského a mateřídoušky. Nasládlé základové tóny.
  NAHŘÁTÝ LIST Intenzivní nasládlá vůně, bylinné lehce nahořklé prvky v pozadí. Kontrast nektaru a pronikavé bylinné složky - lehce připomíná vůní cemínu velkolistou a hojník horský.
  BARVA NÁLEVU Tmavě hnědá, mnoho zlomků a kalu na dně.
  CHUŤ Pronikavá chuť, sladko-hořká základna, hebký, stabilní průběh, hořkost jen nepatrná, doplňující v podtextu. Připomíná mi jemností stále Hojník Horský. Lehce medové nuance, silný bylinný základ, sladké příjemné působení po celých ústech.
  DOCHUŤ Dochuť středně dlouhá, sladkost méně výrazná, čistě bylinná složka, soubor několika bylin (mateřídouška, hojník...), postupné odeznívání tónů medu. Za mě je příjemnější tato čistá varianta oproti směsce se stévií. Bylina snese více nálevů, poměrně vytrvalý list, který dává hebké syté nálevy. Vhodné před spaním, uklidňující.
  VYLOUHOVANÝ LIST List je sekaný, sice zůstává po přípravě ve formě granulek v nádobce, ale při doteku se rozpadnou na sekané drobné částečky.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 236 Kč / 75g

  https://www.ekosfera.vision
  Jihlava Obchod Jihlaváček