Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2018 Nepal – Organic Jun Chiyabari Hand Rolled Himalayan Imperial Black

 • Vložil Tomáš Klouda 8.8.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Jun Chiyabari je malá čajová zahrada o rozloze 75 hektarů, rozložená ve třech sekcích v místech Ramche, Bokre a Nigale na kopcích kolem malého města Hile. Její počátek sahá do roku 2000, kdy se bratři Bachan Gyawali a Lochan Gyawali rozhodli založit prémiovou zahradu, která by jim připomínala dětství. Jméno této exkluzivní zahrady, Jun Chiyabari, znamená "Měsícem zalitá čajová zahrada". Rozkládá se v nadmořské výšce od 1650 do 2200 metrů. Technika používaná při výrobě tohoto čaje je jedinečná a byla vyučována mistry čaje z Japonska a Taiwanu. List nejvyšší kvality je tmavý, drátkovitý a díky ručnímu zpracování bez zlomků. Nálev je oranžový až červený, s výraznou, lehce kořenitou chutí. Snoubí se zde ovocno-květové a muscatelové tóny. Opravdový prémiový čaj, který vydrží mnoho nálevů při přípravě Gong Fu Cha.
  Země původu: Nepál
  Region: Hile, Dhankuta
  Nadmořská výška: 1650 až 2200 m n. m.
  Čas sběru: květen 2018
  Odrůda: Čajovník čínský a hybridy
  Příchuť: květová, muscatelová
  Obsah kofeinu: Střední
  Varianta: Sypaný čistý černý čaj
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní kořeněno-nasládlou vůní, směs pomerančové kůry, dřevin a koření. Výrazné tóny muscatelu. Barva listu hnědo-zeleno-šedo-stříbřitá. Pestrý a nelámaný list, mnoho tipsů, vícelisté celky, precizní zpracování.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 4,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, vroucí voda, 3 min louhování.
  Nahřátý list: těžší plná vůně, ořechovo-kořeněno-dřevité nuance. Výrazné tóny lískového sušeného oříšku, při delším napaření listu celek sládne, lehké citrusové nuance (usedlé vůně limetky) s kořeněným tělem.
  Vůně: lahodná sladko-kořeněná vůně, citrusové náznaky a příjemné kořeněné tělo.
  Barva: zlatavá barva nálevu, zcela čistý nálev, bez kalu, zlomků, či prachu.
  Chuť: plná, kulatá, sladko-kořěněná s kapkou citrusů. Čaj z tého zahrady mě ještě nikdy nezklamal, je to hřejivý vydatný kousek s pestrými chuťovými prvky, hrají si zde muskatelové tóny se skořicí, ovocným pestrým spektrem (citrusové nuance s broskvovou velmi sladkou stopkou). Příjemný a zcela vyrovnaný balanc hořké/sladké, uhrančivé působení dřevito-kořeněné chutě s ovocnou. Vynikající a plný požitek v chuti.
  Dochuť: přechod na dochuť čistý, hladký při polknutí, nasládlý celek s jemným kořeněným působením, absolutně nejsou přítomné štiplavé projevy koření, dokresluje texturu celku. Nahořklá dřevitokořeněná složka vzadu na jazyku, zbytek jazyka se vyžívá ve sladkých ovocných - sládnoucích - složkách. Hřejivý efekt, mírně povzbudivý účinek. Doba doznívání je dlouhá, stabilní, velmi chutné. Již ze suchého listu jsem očekával skvělé výsledky.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je zeleno-hnědý, poměrně křehký list, v obsahu jsou jak odrostlejší lístky, tak drobounké malé lístečky. Ohromné na pohled!
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 258,-/50g

  Prodejce: https://www.tea-legends.cz/