Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Pu-erh Jin-Jang (Ox)

 • Vložil Tomáš Klouda 19.2.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Čaj s chutí třešní, která je v harmonii s květy jasmínu a růží.
  Složení: pravý černý čaj Pu-Erh (min.83%), aroma, poupata růží, santalové dřevo, kurkuma, třešně, jasmín, růže, listy kari. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: vroucí vodou zalejte čaj v poměru 10 g (cca 5 zarovnaných čajových lžiček) na 1 litr vody. Ponechte 3 minuty louhovat. Poté přeceďte.
  Země původu: Čína
  nadobi
  Suchý list je velmi aromatický, voní trochu jako žvýkačka s třešňovou příchutí, třešeň naprosto dominuje, nemůže být řeč o nějaké typické vůni pu-erhu a to ani v pozadí, mírně prokukuje růže. Čaj samotný obsahuje ještě přijatelný podíl větviček, listy jsou drobnější, rozhodně ne výběrové, různá velikost i tvar. Moc hezká jsou poupata růží ve směsce.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Jednonálevová příprava:
  Konvička rýžový porcelán 250ml, 4g listu, 90°C, 5 minut louhování.

  Vůně: třešně, již ne jako žvýkačka, ale jako opravdové třešně, spíše sušené/kandované, ale přirozenější. Hutné sladké tóny s náznakem růží.
  Barva: na dobu louhování jsem čekal neprůhledný nálev, ale je průhledný, tmavý, rudý, bez kalu či prachu.
  Chuť: první lok ohromí třešňovou chutí, ale ten další již tak oslnivý není, kontrast sladké a hořké, je zde dřevitý podtext, je cítit mírná svíravost - byla by horší, ale je úspěšně zahlazená třešňovým aromatem, lehký takřka neznatelný květový podtext. Pokud se napiji a polknu, tak je to ok, prostě pití bez myšlenek, ale jakmile začnu trochu vychutnávat, převalovat v ústech, tak to fajn není. Nicméně ze všech směsek s pu-erhem je tato jedno z nejpovedenější - krásně vyvážený základ, z nálevu se později nedělá špatně, základ není hrubý a aroma sedne k listu poměrně dobře.
  Dochuť: Mnohem lepší je oproti chuti samotné právě dochuť. Projevují se zde příjemněji třešňové složky a roztáhne se soubor chutí, který dovolí i květové složce růží výrazněji procitnout. Dozvuk je vyloženě příjemný, na večerní popíjení si to vcelku i užívám i když ovoněné čaje příliš nemusím. Jediný zápor je vyšší cena, ale u tohoto se to i vyplatí - takže pokud dárek od Ox třeba pro rodinu, která třeba s čajem začíná - toto je fajn a věřím, že to udělá radost :-)
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list tmavý, poměrně měkký, hezká směska, rozmočená poupata v celku dominují.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 91,-/60g

  Prodejce: Oxalis