Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Java černý ovoněný čaj

 • Vložil Tomáš Klouda 26.8.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  viz www stránky - stránky prodejce bídné, málo info, špatně udělané, nulová image.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 1,5 / 5

  Cena: 3 / 5

  Originalita: 0,5 / 5

  Praktičnost: 1 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: když jsem obdržel tento čaj, zajásal jsem, z Indonézie jsem jich zas až tolik neměl. O to větší zklamání bylo otevření sáčku. Vyvalila se fádní liči vůně a skořice, přeslazené jako nějaká cukrovinka. List na pohled skoro jako lapacho, nasekané větvičky na malé dřevnaté kousky, pouze malinko listových zlomků v celku, to bude vydatně napuštěno aromatem. Je to drobné, světle hnědé a až chorobně voňavé...barva nálevu tmavě hnědá až narudlá. Miska je na dně plná prachu a zlomků.
  Chuť je sladká, plná ovocné složky, není hrubá, ale trochu nepřirozeně ovoněná. Lehce dřevěné pozadí, ale celek je bez hloubky, jen omezená základní prchavá chuť. Dochuť po odeznění sladkého aromatu rychlý spád, doba dozvuku krátká až středně dlouhá.
  Originální tato směska není, každý druhý řadový čaj v dárkových obchodech ze zahraničí takto výrazně voní, je to podle mě nepřirozené a pro mě určitě až nepříjené.
  Cena bývá u těchto kousků směšná, je to jediný kladně hodnocený aspekt. Praktičnost v čaji vidím v tom, že hůř jej nikdy nepřipravíte, ale je zase tak drobný, že z hrnku pijete zlomky (větvičky, které jako na potvoru hodně plavou nahoře), je to drobné a hůř se to umývá z nádob a navíc to zanechá silnou aromatickou stopu v každé nádobě a musíte důkladně čistit.
  nadobi
  nadobi
  Cena: vzorek ? (dar z dovolené)

  Prodejce: http://tehnagamalang.blogspot.com/