Čajové směsky

Čajové směsky směs čajových lístků s jinými ingrediencemi. Jako příklad může být čaj Touareg (směs Nana máty a zeleného čaje Gunpowder).

 • Indonézie černý čaj s jasmínem II. jiná značka

 • Vložil Tomáš Klouda 22.7.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  viz www stránky - přímo u produktu nic uvedeno není.

  Deskripsi Produk
  Harga yang tertera adalah satuan slop
  Berikut perhitungan satuan:
  1 bal=10 pak
  1 pak=5 slop
  1 slop=10 bungkus
  1 bungkus=9 gram
  Produk ini tersedia di Madiun, Magelang, Pekalongan, Purwokerto, Semarang, Solo, Tegal, Yogyakarta, dan sekitarnya
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 3,5 / 5

  Praktičnost: 3,5 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Malé balení není příliš praktické, aroma je cítit značně již přes obal - ve vlhkém podnebí to není ideální uskladnění, navíc se sypou zlomky z balení. List hnědavo-šedý, pouze místy nazelenalý, v celku jsou místy květy jasmínu. Nevšední podoba jasmínu, poměrně nestabilní, na mě působí přemrštěně, trochu jako čistíci prostředek. Stejně výrazný nálev, jako suchý list, jasmín přemrštěný, omračující. Celkem stavěno na 3 nálevy, 250ml/4g. Chuťově relativně stabilní i přes třeštící vůni, poměrně lehké, kulaté tělo, jen jasmín převyšuje všechen základ, není však až tak vtíravý, jak jsem čekal. Lehké projevy citrovnové trávy, lehounce vegetální podtext. Dochuť příjemná, primárně samozřejmě jasmínová, citrusky s lehkou travinkou. Poměrně rychlý spád, po odeznění jasmínu celkový úpadek síly. Kolem max 5-ti minut. Další nálevy svěží, lehčí, ne tak přestřelené, ale slabší. Zbývající list jsem podrobil testu vroucí vodou - výsledek je poměrně uspokojivý, jen lehká svíravost. Zajímavá je barva nálevu, ta je hnědavá, na dně misky drobný prach. Cenově co jsem našel na webech je tento čaj poměrně levný, poměr cena výkon je dobrý. Nadprůměrně hodnotím originalitu, zajímavá podoba jasmínu, takto to u čínských čajů rozhodně neznáme, občas je tato nuance cítit v některém ovoněném vietnamském, nebo thajském čaji, ale opět trochu jinak, tvoří to tedy určité specifikum.
  Velmi podobný - ba skoro totožný, jako tento již degustovaný z roku 2016: http://cajovnicka.4fan.cz/indoneziecernyjasmin.html
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: vzorek 9g (dar z dovolené)

  Prodejce: https://www.tehjawa.co.id