Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - Indega Manzanilla y Anis

 • Vložil Tomáš Klouda 20.1.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Indega Manzanilla y Anis 0,5kg
  Producent: Indega S.A.
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní pronikavou anýzovou vůní, hutnější charakter s bylinným lehce kouřovým podtextem. Celek je drobný, list sekaný velmi drobně, značný podíl prachu, místy větší kousky větviček yerby, místy kousky koření. Barva je světlejší zelená s žlutavými větvičkami.
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5

  Dochuť: 3,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 2 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Kalabasa 250ml, 80°C, 5-10minut louh (do přijatelné teploty k pití)
  Vůně: intenzivní, bylinno-kořeněná, anýz výrazný, intenzivní, fascinující, příjemný.
  Barva: tmavá, hnědo-zelená, khaki. Silně kalný nálev, mnoho prachu.
  Chuť: plný, sytá, stabilní, lehce nahořklejší, ale rozhodně příjemná, překypující tělo, překvapující balanc mezi kořením a bylinnými prvky - příjemný decentní anýz při nepotlačené přirozenosti yerby. Hřejivější kombinace chutí, spíše na zimu, hutná a chutná kombinace.
  Dochuť: po polknutí projevy po celých ústech, hořkost vzadu na jazyku, lehká nasládlost na stěnách úst, na bocích a špičce jazyku nejvýraznější kořeněné tóny. Dlouhá doba doznívání, vydatný a silný požitek po polknutí. Stabilní celek, pozvolné zmírňování intenzity, dozvuk do deseti minut.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list drobný, tmavší zelený, v celku malé nasekané kousky koření.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 136 Kč / 500g

  Prodejce: Yerbamarket.cz