Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.Ice-tea - nejlepší čaje na ledu


Vložil Tomáš Klouda 15.10.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
I. vlna ledárny

caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Zleva: Ceylon green, Gruzie white, DJ Rohini Japonica, Selecta Silueta

Ceylon se vonnými prvky prakticky neprojevuje, Gruzie voní jak vodní meloun, DJ travnato-kořeněnou složkou a Yerba maté převážně po bylinkách, je to směs.
Ceylon je chuťově vegetální s chutí slupek kaštanů, ale hladký, úplně si jej představuji s mátou! Prakticky bez hrubých složek, ale poměrně monotónní - bez té máty základ, neoslní.
Gruzie hlaďoučká, bylinno-květová, sladko-kyselkavá, plné, komplexní a hladké - hlavně extra osvěžující! Dochuť je slabší, ale hedvábně jemná.
Darjeeling je v základu poměrně svíravý (příště menší dávku i když na gramáž je to u ostatních ok), ale extrémně vydatný, překypující, kořeněný s květovo-ovocno-vegetální složkou. Hraje mi tu neustále meruňka se skořicí a stopově byliny.
Yerba maté v základu výrazně nahořklá (ta Paraguay ??), v obsahu je máta a ta dominuje, v pozadí typické bylinné prvky yerby.
Pokud bych chtěl relaxovat, dal bych si Gruzii, na cesty v parnu matéčko a v každé situaci Darjeeling - ten mě překvapil.


caje
caje
caje
caje
II. vlna ledárny

Zleva:
Fairtrade English Breakfast
Organic sencha s levandulí
2020 DJ Gopaldhara Moondrop
Sléz maurský

caje
caje
caje
caje

Černý čaj bez aromatického projevu, Sencha voní jen po levanduli, DJ lehce květové prvky, sléz připomíná ibišek
Černý čaj mi nedává ani osvěžení ani chuť, sencha byla horší, ale levandule to vyšvihla - zkuste to! Darjeeling FF je sázka na jistotu. Dávkujte méně, ale to osvěžení za to stojí. Sléz na ledu vyloženě překvapil, asi letos nejlepší objev na ledu.