Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.Himachal Pradesh TGBOP1 DHARMSALA


Vložil Tomáš Klouda 10.9.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
Info od prodejce:
Himachal Pradesh TGBOP1 DHARMSALA
Zajímavý zelený čaj z jarní sklizně v distriktu Kangra, oblast Himachal Pradesh. Drobnější zlomkový list typu broken. Nálev velmi dobré, lehčí, svěží, bylinné, lehce květové chuti.
Tip na přípravu: 7 - 9 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, louhovat cca 2-3 minuty, dle chuti.
caje
caje
caje
caje
caje
Osobní popis:
Suchý list je intanzivně bylinný, jemně kouřový s květinovým podtextem. Vůně mi lehce připomíná některé ze značek Yerba maté. List broken - tzn. malinké drobné plátečky. Převažují zelené světlé i tmavé plátky, místy hnědavé lístky.
Nahřátý list voní pronikavě, vegetální, poměrně "ostrá", hrubá složka s tóny sena a bylin.
Barva nálevu zlatavá, tmavě žlutá, opravdu mnoho zlomků na dně misky.
Chuť je poměrně stabilní, lehce svíravá, hrubší, ale do květin s bylinným podtextem. Agresivnější, živější, než většina DJ. Květiny připomínají těžší nektarové, orchidejovité kousky, podtext mi stále připomíná lehčí brazilské maté se stonky.
Dochuť - po polknutí prvnotní svíravost, později poměrně sladká a pestrá paleta chutí, mezi květinami registruji složkami hruškového pyré, orchideje, řecké seno. Sladký základ, lehce nahořklý podtext, který květiny lehce zahladí. Dochuť poměrně dlouhá, značně povzbudivý účinek, lehce hřejivý efekt.
Vylouhovaný list je drobně sekaný, tmavě zelený, velikostně do 2mm, častěji spíše méně.
caje
caje
caje
//Velké mínus za neuvedení roku sběru!!

caje
caje
caje
caje
Cena: 86,-/50g
Prodejce: Amana