Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších.Yerba maté - Guarani Premium


Vložil Tomáš Klouda 5.11.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
Info z polských shopů:
Guarani Premium is the highest quality yerba mate perfect for connoisseurs of the traditional taste of yerba mate tea with classic bitterness. The package includes leaves and twigs of various sizes surrounded by dust.
Yerba mate tea ingredients:
100% yerba mate.
Additional information:
Grown in a semi-wild forest without the use of pesticides, artificial fertilizers and other chemical plant protection products.
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Vůně sytá, nahořklá, bylinný typický yerba maté základ, kouřové podtexty. Poměr list/prach/stonky standardní, listy mají větší sekané plátky až 3x2mm, stonky různé velikosti a průměru. Barva je tmavší až olivově zelená, stonky žlutavé/krémové.
BARVA VÝLUHU Zcela tmavá, hnědavá, velké množství prachu.
CHUŤ K mému překvapení není sytost, hořkost, ani kouřovost příliš přemrštěná. Oproti základní Guarani je malinko více kouřovější, ne tak svěží, ale zase hřejivější, mnohem těžší. Nicméně oproti Selecta premium ze stejné země je to mnohem slabší požitek. Ano, je to hladké, je to plné, ale neuspokojuje mě tak, jako jiné kusy doslova překypující chutí. Vhodné pro pijáky maté, kterým vadí "ostřejší", "živá", bylinná složka zelenějších kousků, tento je lepší na zimu, mnohem lépe sedne a lehce zahřeje. Bylinná složka v primáru, lehké kouřové nuance v pozadí. Z mého pohledu poměrně standardní kus s nepatrně podtrženými přednostmi paraguayského maté.
DOCHUŤ Po polknutí není hořkost tak extrémní, jako tomu je u Pajarita, ani kouřovost/popílkovost zde není nikterak přemrštěná, je to bezstarostný tmavší kus s kouřovými prvky, ale zcela vyladěný na hladké pití. Záleží co očekáváte - je tu příjemný poměr kyselinky světlejšího maté a decentní kouř. Požitek na jazyku a na patře po vypití je nicméně jaksi ochuzen, cítím bylinné typické složky, ale chybí mi hloubka, sytost, kterou už mám u premium kusu zafixovanou u jiných značek. Colon, Selecta, Pajarito, lepší grady všech těchto značek chuťově (většinou však ne stabilitou) předčí tento kousek. Při postupném zalévání a usrkávání cítím po 10 minutách od zahájení upíjení zvláštní kombinaci kouře a bylin, která připomíná perníkové koření/domácí perník.
VYLOUHOVANÝ LIST List standardní, světlejší zelené listy, tužší plátky, menší poměr prachu, než bývá u kusů z Paraguaye - málo "blátíčka".

caje
caje
caje
caje
Cena: 50g/15,-