Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Guarani Energia

 • Vložil Tomáš Klouda 1.6.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Jakmile otevřete balíček, nejenže ucítíte charakteristické paraguayské sluníčko, ale také něco jiného, více aromatického. Jako dodatek se zde můžete setkat s extraktem z guarany. Dvě velmi silné povzbuzující rostlinky ve složení. Je to jeden z nejlepších guaranových mixů, které jsme vyzkoušeli.
  Tvrdí se, že je to stejná sušina s lísky, větvičkami a pylem jako ve tradiční elaboradě, ale už vůně tohoto yerba je jiná, zajímavější. Pro znalce je to stejné aroma ale v jiném stylu. Ovocná guarana dodává rozmanitost. Obohacuje a překvapuje. Sušina mate vsakuje vodu a uvolňuje svou charakteristickou vůni– aroma trávy, sena, dýmu a ovoce. Prostě nás nutí ochutnat.
  Solidní kopanec ihned po vypití několika doušků? Ano! Guarani Energia je silná kompozice povzbuzení, jaké jsme kdy vyzkoušeli. Chuťově se velmi podobá tradiční verzi, avšak toto složení nás nakopne dvakrát tolik. Chuť je specifická – jemná s dýmovým a trávovým aroma tak, jako tomu bylo v elaboradě. Méně hořkosti a více ovocné chuti – to je Energia. Také se zde setkáme s drobným pylem, který s sebou přináší slunečnou a ovocnou chuť. Už po vypití tohoto nápoje pocítíte sílu a moc. Bude se vám zdát jako byste mohli dokázat všechno, stejně jako dávný bojovník Guranini - vypil a šel bojovat !
  Guarani Energia je nenápadný, ale silný odvar. Každý dávný bojovník měl svůj nápoj moci, možná právě tento nápoj se stane vašim elixírem síly? A tak neváhejte a ochutnejte !Guarani Energia je nenápadný, ale silný odvar. Každý dávný bojovník měl svůj nápoj moci, možná právě tento nápoj se stane vašim elixírem síly? A tak neváhejte a ochutnejte !
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  List poměrně jemně mletý, velké množství prachu, obzvláště list je na drobno sekaný, pouze místy větší úlomky. Stonků je přijatelné standardní množství, jsou sekány taktéž spíše na drobnější části.
  Barva listu tmavší zelená, žlutavé větvičky.
  Vůně listu bylinná, zdá se méně kouřová, nasládlý odér po guaraně.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu tmavě zelená, až do hněda. Mírně kalný nálev, ale čekal jsem to horší.
  Vůně nálevu příjemně nasládlá, po guaraně, bylinné decentní pozadí.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť je kulatá, příjemná, hořko-sladká, le dominuje sladkost, pro ty, jimž nechutná nahořklejší charakter cesmíny je toto opravdu ideal. Lahodné sladké prvky směřujíc do ovocna, guarana má vskutku unikátní charakter a pro povzbuzení i chuť je tak s cesmínou více než vhodná. Od začátku do konce lahodné působení, přijatelná, nepřestřelená intenzita, vnímám hezky jak bylinné tóny, tak ovoce. Příjemný požitek s minimálním průsakem prachu při popíjení, osvěžující účinek.
  Dochuť od polknutí doušku příjemně nasládlá, v některých matéček se hořkost doslova přehrne přes jazyk a krk, zde je stabilní vyvážený základ zárukou skvělého požitku. Výraznější sladkost, dominuje guarana, ovocné prvky, v pozadí postupně sílící bylinná příjemná přirozená složka, ani stopa po kouřovosti, či hutnějších prvcích, velmi svěží a chutný celek. Působení přes deset minut, dlouhý dozvuk po každém usrknutí. Obzvláště před během, před kolem, před výkonem, mi toto maté dodávalo nejen energii, ale tak nějak i dobrou náladu ze svěžího charakteru.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list svěží barvy, na dně kalabasy je vidět převážně stonky (drží se na hladině) při vyklopení listu je vidět drobná struktura sekaných listů, mnoho prachu, ale hezký a svěží list úplně svítí.
  nadobi
  Závěr: Balení originální, účinek středně silný, aroma a chuť guarany jen mírná, decentní, vyrovnaná, aby nepotlačila ani základ yerby. Velmi dobrý kus.
  Cena: 136,-/500g

  Prodejce: Yerba market