Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Gruzie Cherie classic

 • Vložil Tomáš Klouda 6.1.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Tea - Cherie Classic (100g) - Natural Georgian black tea, thin-leaved. Produced in Georgia with special technology, from the specially selected & handpicked raw tea leaves in the ecologically pristine zone of Western Georgia. The tea has an intense brew, pleasant astringent taste and delicate aroma.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je v papírové krabičce a ještě v metalizovaném sáčku. Vypadá super. Ale třída je někde mezi Gurieli a Martvili, směřující spíše k Martvili. Tmavý šedo-hnědavý list, velmi tmavý. Listy sekané ve formě tenkých plátků - fannings, druhá nejhorší třída. V celku malé větvičky, které nejsou příliš hojně k vidění. Tento oproti Martvili voní alespoň přirozeně, příjemně dřevitě s nasládlou stopkou.
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: 3,5 / 5

  Originalita: 2 / 5

  Praktičnost: 2 / 5

  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g, 3minuty louh, vroucí voda
  Nahřátý list hořko-kyselkavý, dřevité tóny listnatých stromů, lehká ovocná stopka.
  Barva nálevu tmvě hnědá, drobné zlomky na dně misky v poměrně hojné míře.
  Vůně nálevu nakyslý základ, typický charakter základního čerňáku Gruzie. Dřevito-ovocné prvky, podstatně příjemnější, než úplné dno čaje - Martvili.
  Chuť kulatá, jen lehounce svíravá, dominuje nakyslá složka, je nadřazené sekundární sladké chuti. Příjemné dřevité prvky lískového dřeva, sladké ovocné tóny v pozadí, náznak ne zcela zralé švestky a jablka. Má to tělo, má to hlavu a patu, své specifikum, dobře se to pije a lehce hřejivý účinek. Za ty peníze spokojenost, ale ne nadšení.
  Dochuť je pestřejší a sladší, nevtíravá a poměrně vydatná ovocná složka, dřevité tóny přecházejí k lehkému kakau, v průběhu dozvuku se stává celek hořko-sladkým. Příjemný a stabilní celek, příjemné na polknutí. Ovocnst zcela jednoznačně do švestky.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list sekaný, tuhý, zlomky o velikosti pár mm.
  nadobi
  nadobi
  Cena: do 3 lari / 100g

  Prodejce: http://cherie.ge/