Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • Matcha Emcur BIO

 • Vložil Tomáš Klouda 14.10.2018, autor Tomáš Klouda  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Emcur Bio Matcha ist ein nach handwerklicher Tradition fein gemahlener, japanischer Grüntee von höchster Qualität, ohne künstliche Aromen und ohne zugesetzten Zucker. Dank dem praktischen Dosierstick ist der Matcha immer frisch, lange haltbar und die wertvollen Teeinhalte sind optimal geschützt. Neben der Zubereitung als Matcha-Tee ist er auch perfekt geeignet zum
  Produkteigenschaften:
  Bio, Laktosefrei, Ohne Aromastoffe, Vegan, Vegetarisch
  Teesorte:
  Grüner Tee
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý prášek v ALU jednodávkovém podluhlém pytlíku, Po vysypání hrudky, je potřeba přejet přes sítko na matchu, hrudky protlačit, rozmělnit na dokonalý prášek. Barva světle zelená, typicky japonská, ale rozhodně ne vyšší třída, barva bývá o odstín jinde, čerstvá top matcha je až fosforově svítivá, nicméně tato vypadá také přijatelně, není to minimálně žádný padělek. Vůně je svěží s vůní čerstvě posečené trávy a lehce nasládké až marcipánové složky v pozadí (doslova nám to se ženou voní, jako marcipánová potahovací fondánová hmota na dorty!). nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 3 / 5

  Praktičnost: 4 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Příprava v chawanu: zaléváno 150ml 75°C teplé vody přejité varem. Mimořádně dobře tato match napěňuje! Po pár tazích chasenem (metličkou) je povrch pokryt hustou pěnou s droboučkými bublinkami (čím menší bublinky, tím hutnější a chutnější krémová pěna!). Pár mm silná vrstva pěny, tmavě zelená barva matchy. Při eliminaci hrudek dokonale jemný nápoj bez kalu a kousků při popíjení, dá se na tři doušky s chutí vypít. Svěží travnatá chuť, vegetální podtext se slabou marcipánovou složkou, lehounká umami stopka. Dochuť je sytější, zpočátku výrazně travnatá, sládnoucí, marcipánové tóny se rozprostírají, vydatný vegetální podtext. Težko srovnávat se základní třídou nejrozšířenější jednodávky od českého matcha tea, ale za tepla je výsledek vskutku lepší, rozíl je znát i v našlehané pěně, což již částečně značí sortu.
  Příprava za studena v shakeru: hustá pěna i bez napěňovacího nástavce okolo 2cm! Příjemná osvěžující chuť, bez svíravosti, bez negativních prvků. Není zde patrná příliš sladká marcipánová složka, působí pouze vegetální základ, svěží posekaná tráva, pouze lehká stopka. Dochuť sředně dlouhá, spíše jen vegetální s travinkami, nic hlubšího za studena neobjevuji. Vydatný energizující nápoj!
  nadobi
  nadobi
  Cena: 1 neu ab EUR 1,15 / Größe: 5 Stück (balení po 2g, 5 ks)

  Prodejce: DM německý shop