Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí. • Do Ghazal - zelený Ceylon

 • Vložil Tomáš Klouda 23.4.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Vzhledem nejvíce připomíná gunpowder, ale při detailním pohledu se jedná převážně o zlomky, drátky a nedomotané "kuličky". Barva je zelená s s kovově šedým odstínem. Vůně lehce kouřová, vegetální, šťavnatá složka čerstvě popadaných kaštanů s bylinnou složkou betelu.
  NAHŘÁTÝ LIST Příjemná bylinná vůně s vegetální základnou. Pouze lehký kouřový podtext, složky betelu, listů pampelišky, sladko-hořký základ, "krémová" až marcipánová složka v pozadí.
  BARVA NÁLEVU Sytě žlutá barva nálevu, pouze prach na dně misky.
  CHUŤ Trpká, nahořklá složka na startu, poměrně rychlé srovnání na výraznější nasládlou složku. Chuť je vydatná, kupodivu není ani štiplavá, je velmi příjemná, pouze lehký kouřový podtext. Celek zahrnuje vegetální tělo s působením slupek kaštanů, betelovými listy, hořké složky listů pampelišky, sladký podtext, připomíná marcipán. Základna je určitě silnější, žádný uhlazený kousek, úplně cítíte, že na lačno popíjeno by se projevila nevolnost.
  DOCHUŤ Po polknutí lehounká svíravost, žádná agresivní drsná rána po polknutí. Je cítit výrazněji kouřová složka na startu, poté celek přechází k "ostřejší" složce zavadlé rukoly a listů pampelišky, betelové listy jen náznakem. Po chvilce sládnutí, poměrně dlouhá dochuť, slupky kaštanů a až na samý dojezd opět marcipánové nuance. Ochlazující efekt, velmi pozvbudivý účinek. Typický kousek na mixování s mátou.
  VYLOUHOVANÝ LIST Sekaný list, plátečky, tužší, výrazně žilkovaný list.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 150,-/500g

  www.chezamis.cz