Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí. • Darjeeling Green Tea SFTGFOP 1 ARYA

 • Vložil Tomáš Klouda 14.6.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Darjeeling Green Tea SFTGFOP 1 ARYA
  Zástupce produkce zelených darjeelingských čajů, list velmi dobré kvality, nálev lehce bylinně nasládlé, příjemně květové, velice osvěžující chuti.
  Tip na přípravu: cca 7 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, prolívat, louhovat zhruba 90 sekund.
  //velké mínus za neuvedení roku sběru!!
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Osobní poznámky:
  Suchý list má květové lehce nakyslé vůně, poměrně pronikavé (v pozadí mi hraje takový specifický "amana odér", který je u některých čajů cítit). Tmavě zelený až šedavý list, v obsahu podíl větviček. Drobný sekaný list, malé plátky a kroucené lístky.
  Nahřátý list květová základna s vegetálním podtextem, lehké problesky citrusu. Při delším napaření bylinno-květové vůně.
  Barva nálevu tmavší žlutavá barva, velké množství prachu a menší počet zlomků na dně misky.
  Chuť je květová s vegetání podtextem, lehounce nahořklý podtext, dominuje sladko-nakyslá složka. Problesky citrusu, květové nuance, bylinný podtext. List má známý vedlejší charakter, chutná/voní takto pár čajů z Amany (Bangladesh, čínské zeleňáky, Assam).
  Dochuť Je po polknutí výrazněji nahořklá, doba dochutě spíše kratší až středně dlouhá. Lehce svíravý start, kontrast limetky s květovými prvky, v závěru bylinné nuance se zbytkem květin a vegetální stopka. Osvěžující, lehký nálev, za mě ovšem bez většího života, zajímavějších prvků.
  Vylouhovaný list je převážně sytě zelený, sekaný, tužší listy, velké odrostlejší listy i malé lístky, minimum tipsů, pár listů zcela hnědých.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 91,-/50g

  Prodejce: Amana