Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Cruz De Malta Menta Limon

 • Vložil Tomáš Klouda 4.8.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Yerba maté Cruz de Malta patří se svým rokem vzniku 1874 mezi nejstarší značky v Argentině. Je však uznávanou nejen díky své tradici ale především pro svoji vyváženou chuť, díky čemuž je předurčena pro každodenní popíjení.
  nadobi
  nadobi
  List ve vyváženém poměru stonky/list/prach. Velice uspokojivý vzhled, svěží standardní barva listu (svěží zelená). Vůně intenzivní, citrusový komplexní celek s mátovým osvěžujícím nádechem.
  nadobi
  Barva nálevu: žluto-zelené barvy – bez kalu, bez většího množství drobných částeček.
  Vůně nálevu: specifická, lehounce pražené složky, výraznější citrusové tóny s pronikavým mátovým odérem, při nasátí krásně protáhne.
  Chuť: zpočátku lehce kouřová složka, přechod na pronikavé mátové složky s krásně výraznými citrusovými a bylinnými prvky v pozadí, pronikavý protahující účinek. Hořko-sladké tělo, řízný, ale vyvážený charakter. Fascinující intenzita mátové svěží chutě.
  Dochuť: nahořklá základová složka s lehkou nakyslou chutí v pozadí, lehce kouřová chuť, mátový plný tón s citrusovými lehkými podtóny. Závěr Hořko-sladký s výraznějšími bylinnými prvky a primárními mátovými lehce kořeněnými prvky. Po vypití se nádherně dýchá, plný výluh fascinujícího složení.
  nadobi
  nadobi
  Závěr: Velmi chutné vyvážené příjemné maté, vynikající jak za tepla, tak za studena, jedno z prvních ochucených matéček, které mě nadchlo intenzitou chutí.

  Cena: 125,-/500g

  Prodejce: www.el-mate.cz