Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Colon Tradicional

 • Vložil Tomáš Klouda 11.8.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Listové maté velmi výrazné silné chuti a vůně.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list na pohled skvělé kvality, objemnější větvičky, různé velikosti listu, místy i opravdu oproti standardu velké listy, prach průměrného množství.
  Barva listu světlejší zelená, hnědo-žlutavé větvičky.
  Vůně listu svěží, velmi přirozená, na paraguayské maté není ani nijak hrubá ani uzená vůně, náznak kouřovosti, ale celek velmi přirozený, bylinný.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu zeleno-hnědavý nálev, průhledný nálev s menším množstvím kalu.
  Vůně nálevu lehounce kouřová, těžší, výrazná bylinná.
  Chuť intenzivní, lehce nadprůměrně nahořklá, velmi silný bylinný základ s decentní kouřovou chutí, náznak uzených mandlí a silné základové bylinné prvky Yerby. Zcela nepatrně svíravý start, později sladěný celek, méně výrazná nahořklost, kontrast hořké a lehounce nakyslé, kapka sladké složky v pozadí, zajímavé základové tělo.
  Dochuť výrazná, lehounce kouřová, již bez nadprůměrné hořké složky, báječné plné přirozené bylinné prvky. Postupné zjemňování, později lehce popílkové tóny. Závěrem sladší pozadí, postupné zmírňování kouřovosti, v závěru pouze skvělé sladěné bylinné prvky Yerby. Hutné a vyvážené tělo, nic nepřirozeného, skvělé povzbudivé pití.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list poměrně objemný, tmavší zelená barva listu, krásné žlutavé větvičky, hezký vzhled.
  Závěr: Kvalitní, výrazné maté, zcela jednoznačně evokuje styl paraguayských matéček, síla a povzbuzení je znát, chuťový požitek nadmíru uspokojivý.

  Cena: 115,-/500g

  Prodejce: www.pijumate.cz