Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2018 Ceylon – Organic OP Idulgashina – zelený čaj

 • Vložil Tomáš Klouda 15.9.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Idulgashinna Bio Tea Estate se stala roce 1987 první certifikovanou ekologickou čajovou zahradou na světě. Tato plantáž se nachází v panství Haputale v provincii Uva ve výšce 1800 m. n. m. Je výjimečná i svým programem sociálního rozvoje a pokračuje v zapojení svých zaměstnanců do všech aspektů správy zahrady. To zvyšuje životní úroveň a zlepšuje vzdělávání a zdravotní péči pracovníků. Jedná se o radikální odklon od podmínek, které jsou praktikovány na většině čajových zahrad, kde pracovníci žijí v základních podmínkách se špatným přístupem ke vzdělání a zdravotní péči. List je dlouhý, lesklý. Chuť jemná, nasládlá.
  Země původu: Cejlon
  Region: Haputale, Uva
  Nadmořská výška: 1800 m n. m.
  Čas sběru: září 2018
  Příchuť: jemná, nasládlá
  Obsah kofeinu: Střední
  Varianta: Sypaný čistý zelený čaj
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní vegetální květovo-travnatou složkou se zábleskem rybinky. Barva je celkem pestrá, tmavě zelená, světle zelená, až k hnědavým odstínům. Celkově však tmavší list. V obsahu je poměrně dost větviček, jinak vzhled odpovídá označení OP, středně dlouhý, lámaný list jen mírně kroucený, dobrá selekce a zacházení s listem, není zde příliš drobných zlomků a prachu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 4,5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 80°C horká voda, 3 min louhování.
  Nahřátý list: silně vegetální vůně, květovo-bylinná složka, nuance podbělu, okurkové prvky na začátku, při delším propaření více bylinné prvky.
  Vůně: vůně nasládlá, vegetální, květovo-bylinný odér.
  Barva: tmavší žlutavo-nazelenalý nálev. Drobný prach na dně misky.
  Chuť: příjemná nasládlá složka, abolutně jemný zeleňák, bez svíravosti, stabilní i při delším louhu. Základ mi připomíná domácí okurku, bylinné nuance bezové limonády a šípkové plody. Lahodný a velmi zvláštní zelený čaj. Při převalování doušku v ústech pociťuji pocit suchého patra. Intenzivní, výrazný a přitom jemný základ. Toto není zeleňák k jídlu, ale vyloženě na chuť!
  Dochuť: více nahořklý základ, lehounká svíravost, ale stále velmi stabilní tělo a nasládlý podtext. Projevují se zde i travnaté nuance mezi zmíněnými květovými a bylinnými prvky v chuti. Hlubší požitek, rozprostřené jednotlivé chutě, lepší vnímání a dlouhý požitek - dochuť trvá k desíti minutám, osvěžující a mírně ochlazující účinek. Málokterý zelený čaj nabídne paletu chutí, která je přítomna v tomto čaji. Hravé, neokoukané, odolné a chutné.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je světle zelené barvy, větší měkké plátky listů, výrazné žilkování.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 140,-/50g

  Prodejce: https://www.tea-legends.cz/