Čajové směsky

Čajové směsky směs čajových lístků s jinými ingrediencemi. Jako příklad může být čaj Touareg (směs Nana máty a zeleného čaje Gunpowder).

Černý čaj se skořicí


27.11.2010


Velice aromatický čaj s příjemnou uklidňující vůní skořice. Nedokážu odhadnout, zda-li je přidáno i skořicové aroma, ale v čaji jsou kousky skořice a celkově není nijak přehnaně aromatický - z toho tedy usuzuji, že je to poze směs čaje a skořece, bez umělých aromatických doplňků. Vhodné pro zimní měsíce.

0,5l/ 8-9g, předehřev není nutný

Přípravíme pouze jeden silný nálev, který dodá sílu a teplo. Čaj má Oranžovo-hnědou barvu a voní velice aromaticky po skořici. Základní černý čaj je jednoznačně Keemun (qi-men), který se skořicí dokonale ladí. Jeho dřevité tóny splývají s aromatickou vůní a chutí skořice. Poměrně sladký nálev se skořicovým základem a dřevitým podtónem Keemunu. Dozvuk je krátký, nasládlý s chutí skořice. Doporučuji rychlé vypití, nebo slití, čaj při průběžném popíjení dole na dně konvice trpkne, stává se pak svíravým.

Závěr: Příjemný nenáročný čaj, který zahřeje vymrzlé tělo z venku a není náročný na vychutnání ani při otupených smyslech z mrazu. Nízká cena, vhodný prakticky k celodennímu popíjení.

Cena: 40,-/50g
Prodejce: Čajovna Kuba Pařízek Jihlava

//degustace majitelky tohoto čaje a zároveň nové redaktorky tohoto webu :-)