Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - CBSe Miel

 • Vložil Tomáš Klouda 12.7.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Miel španělsky znamená - med. Vyjímečné yerba mate patřící do rodiny produktů neobsahující cukr. Kouřové aroma doplněno medovou bázi. Sladké, ale bez cukru. Vhodné pro celodenní pití. Aroma Vás v zimě příjemně zahřeje a chuť pobuzbudí k akci. Stojí za to okusit elaborát obohacené o zázrak ze světa přírody přímo z včelího úlu. Podle informací na obalu neobsahuje lepek.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  List se zkládá ze zcela typického poměru a velikosti listu, prachu a stonků. Možná o trochu větší podíl prachu, ale vše je, jak má být, středně velké sekané listy, prach a středně velká velikost většiček. NA pohled nevybočuje od jiných argentinských kousků.
  Barva listu světlejší zelená, žlutavé větvičky.
  Vůně listu pronikavá, sladká, medová s náznakem bylinný tónů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu zeleno-hnědavá barva nálevu, drobný kal na dně misky.
  Vůně nálevu medovo-bylinná, zvláštní, více pokřivená, nepřirozená vůně, než ze suchého listu, kde med byl živější.
  nadobi
  nadobi
  Chuť sladká, až nepřirozeně sladká, hned mě trklo, že je dochuceno, také že ano - aspartam, chemie. Chuť je hladká, med není realistický, ale příjemný, evokuje to kupované našlehané medové krémy, popř žena jednou měla podobně vonící sprchový gel. Bylinná složka značně zastřená, ale cítit v celku je. Hladký průběh chutě, až přehlazený, osobně mi to nepřináší požitek, který u yerby hledám, ovšem uznávám, že celek je osvěžující a stabilní.
  Dochuť poměrně dlouhá, překvapivě i sladké medové tóny drží vskutku dlouho. Na závěr se lehce probouzí podstata yerby, lehké příjemné slabounce nahořklé bylinné tóny. Med v dochuti je o něco příjemnější, přirozenější, pravděpodobně vyvážením poměru bylin/umělotin. Povzbuzení středně výrazné, osvěžení veliké. Dochuť je taktéž velmi stabilní, sladké tóny kloužou po polknutí do krku bez jediného zadrhnutí, příjemné a lehké maté.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list tmavší, hezký poměr list/větvičk, prach je sedlý na dně. Na pohled zcela standardní.
  nadobi
  nadobi
  Závěr: Poměrně málo dostupný kousek, chuť není špatná, je svěží, vhodná i pro začátečníky s maté. Mě osobně vadí aspartam, který do některých kusů cpe právě značka CBSé, jde to i naturálně, o čemž svědčí ostatní značky.
  Cena: 155,-/500g