Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - CBSé - Hierbas Serranas

 • Vložil Tomáš Klouda 15.9.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  The history of CBSe started 1978. By that time the founders decided to bring a new product to the market, a combination of Yerba Mate and mountain herbs to the market: the first combined yerba mate in Argentina.
  The company started as a small family project with a factory and a warehouse in Santa Fe. Then it started to spread and nowadays they have millings in the provinces of Misiones, San Juan and they stock in Córdoba and La Rioja.
  CBS Hierbas Serranas is a delightful combination of the best yerba mate and a refreshing selection of mountain herbs. This way are combined the stimulating and nutritional effects of yerba mate and the medicinal effects of pennyroyal, peppermint and Melissa.
  You can enjoy like normal tea, like mate or like terrene (cold mate).
  Try it! It will surprise you!
  nadobi
  nadobi
  List svěží tmavší barvy, velké množství větviček a stonků bylin, vyvážený poměr list/větvičky/prach, drobnější mletý list. Vůně lehce kouřová s bylinným silným odérem.
  nadobi
  nadobi
  Barva: barva nálevu zelinkavá s hnědým podbarvením, velké množství kalu a drobného prachu.
  Vůně zalitého listu zvláštní bylinná, pravděpodobně Melissa.
  Chuť: chuť mírná se sladko-hořkým charakterem, pouze lehký nádech máty, silně bylinné pozadí, vyvážená nahořklá složka Yerby. Kulatá vyvážená chuť,
  Dochuť: nepříliš dlouhá dochuť, pouze malá výraznost hořké složky, sladké tělo, bylinno-mátová primární složka, pouze v pozadí podstata Yerby, závěr již výraznější po Maté. Vhodné na popíjení v pozdní podvečer díky nepříliš velké výraznosti. Velmi vhodné maté pro přípravu na studeno!
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je velmi hezký, příměs ostatních prvků dělá i z vylouhovaného listu hezkou podívanou.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,25 EUR/500g

  Prodejce: Mate-tee (Delicatino)