Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • CBSe grep-pomelo

 • Vložil Tomáš Klouda 21.6.2015, autor Tomáš Klouda  Popis od prodejce:
  Lahodné a jemné maté s příchutí citrusových plodů.

  Suchý list hezky stavěný, vyvážený podíl list, prach, větvičky, opravdu zcela typicky stavěno, převahu má list s prachem, nepatrně méně je větviček.
  Barva listu světle zelená, svěží s žlutavými větvičkami.
  Vůně listu velmi příjemná, citrusové prvky, lehký typický bylinný základový nádech Yerba mate, hlavně z prachu lze cítit velmi intenzivní a věrně zpodobněná vůně grepu včetně lehké nahořklosti. Vůně evokuje červený grep.

  Barva nálevu tmavá, zelená, při delším louhování až do hněda se zeleným odstínem.
  Vůně nálevu velmi intenzivní, citrusové aroma, při zalévaní a louhování lze z kalabasy cítit čisté grepové složky. Příjemná osvěžující vůně.

  Chuť plná, lehce nad průměr nahořklá, primární složka citrusová, krásné plné osvěžující tóny pomela a grepu, grep se projevuje obzvláště v závěru chutě. Plná je i vedlejší bylinná chuť s příjemně zakomponovanou neagresivní hořkostí. Nesmírně osvěžující charakter a plná uspokojivá chuť. Citrusové prvky až oslnivě plné. Velmi dobře stavěný list, žádný prach nenasávám bombillou
  Dochuť dlouhá a nesmírně plná, pomelo je zde velmi výrazné, pozadí grep s příjemnější nahořklou složkou. Vedlejší bylinné prvky yerby zpočátku málo výrazné, citrusové prvky naprosto primární a oslňují tak po dlouhou dobu. Později lehký ústup pomela (je cítit pouze v podobě jako sušené kůry pomela) a zvýraznění grepu – čistá složka takřka totožná s červeným šťavnatým grepem - v pozadí vše obohaceno lehce nahořklou Yerba maté bylinnou složkou. Velmi hutný je i závěr dochutě, doznívající citrusy, velmi jemná a osvěžující složka s primární Yerba maté složkou.

  Vylouhovaný list tmavší zelené barvy, klasická podoba, větší množství listu.

  Závěr : Plné osvěžující a chutné matéčko, vynikající je i za studena, výraznější nahořklá složka nemusí každému sednout, v takovém případě je lepší Naranja od totožného výrobce, všm co do citrusových prvků – toto maté vede..

  Cena: 120,-/500g

  Prodejce: www.pijumate.cz