Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - CBSE Frutos Tropicales

 • Vložil Tomáš Klouda 12.10.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Ochucené lahodné yerba maté, středně jemně mleté s větvičkami. Příchuť tropického ovoce (maracuja, mango, pomeranč) dělá nápoj osvěžující, maté je vhodné i pro přípravu za studena (terere). Země původu: Argentina
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je typický pro argentinská matéčka, střední velikost listu, prach v poměru s listem také ve standardním množství, snad je obsaženo jen o něco více větviček v celku.
  Barva listu standardní, tmavší zelená, žlutavé větvičky.
  Vůně listu je bylinná, náznak citrusů, ale žádný výrazný odér po tropickém ovoci ze suchého listu necítím, náznak manga, vše se rozvoní okamžitě po zalití, kdy je odér opravdu po tropickém ovoci.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu hnědo-oranžová, zcela bez kalu či prachu.
  Vůně nálevu primárně bylinná po cesmíně, lehounký citrusový odér.
  nadobi
  nadobi
  Chuť je lehounce nahořklá, ale vyvážená, hladký průběh, primární složky jsou bylinné, po cesmíně, pozadí je decentní, nijak přemrštěné umělými tóny, náznak citrusů, lehké a svěží složky po pomeranči, náznak marakuji – hořko-nakyslý charakter.
  Dochuť mírně nahořklá, ale řekl bych, že s ohledem na většinu argentinských kusů spíše podprůměrně, tedy je celek příjemný i pro začátečníky. V dochuti se zvýrazňují pomerančové složky společně s lehkou chutí marakuji (ta složka mi evokuje šťávu marakuji/passionfruit), o primár se dělá bylinná složka právě s citrusy. Dochuť dlouhá s pozdějším přechodem na jemné citrusové prvky s bylinným podtextem.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list hezký, svěží barvy, větší množství větviček, které mezi listem krásně svítí.
  nadobi
  nadobi
  Závěr: tento kus je dobrý, vyvážený, ale nijak mě nenadchnul, co do citrusových prvků jsem u mnoha značek našel mnohem intenzivnější chutě a cenová relace tohoto kusu je trochu jinde. Již bych si ho určitě nekupoval. Což ale nemění nic na faktu, že pro začátečníky je to skvělá volba, mírná chuť je skvělým startem pro budoucí matéčkáře.
  Cena: 169,-
  Prodejce: Pijumate