Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - CBSE Frutos del Bosque

 • Vložil Tomáš Klouda 21.9.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  CBSE Frutos del Bosque je lahodné listové maté s větvičkami, s příchutí lesních plodů, jako jsou borůvky, maliny, třešně a jahody a s nádechem vůně šípkové růže. Lze připravovat i za studena (terere). Země původu: Argentina
  nadobi
  nadobi
  Suchý list drobnější, větší množství prachu a poměrně menší zlomky listu a řapíků. Složení listu nijak nevybočuje od standardu CBSe, na pohled je složení a podoba listu v pořádku.
  Barva listu klasická světle zelená se žlutavými větvičkami.
  Vůně listu nesmírně vábná, sladká ovocná chuť, realisticky připomínající lesní plody. Základ si zachovává své bylinné složky, ale tak intenzivní sladká vůně je nesmírně přitažlivá.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu hnědavá se zelenými odstíny, malé množství kalu na dně.
  Vůně nálevu ovocná, sladká s nakyslým pozadím a téměř neznatelnou hořkou složkou spjatou k bylinným základům matéčka. Výrazná ovocná složka, cítím borůvky a lesní jahody.
  nadobi
  Chuť uhlazená bez svíravých složek, základ je nakyslý se sladkými prvky, nahořklá složka po yerbě je překrytá, ale přítomná. Chuť – zajímavá, bezesporu, nepochybně i chutná, ale chybí mi tam sladší celek. V základu je cítit třešeň, borůvka a něco mezi šípkem a rakytníkem. Závěrem jsou všechny prvky znásobené a o něco sladší, nakyslejší chuťové prvky, více připomíná skutečné lesní plody, v pozadí je výraznější bylinná složka matéčka.
  Dochuť je podstatně příjemnější a více splňuje mé očekávání - ovocné prvky jsou jaksi oddělenější, jahody, šípek/rakytník, náznak borůvky. Sladko-nakyslý základ, postupně se odkrývá i hořká složka a bylinné tóny, super osvěžující a povzbudivé popíjení pro letní dny. Dlouhá doba působení ovocných prvků v ústech.
  nadobi
  Vylouhovaný list tmavší zelené barvy, drobnější, větší množství větviček, hezký standardní list.
  nadobi
  Závěr: Chutné a vyvážené maté, pouze kompozice chutí mi nejde až tak do noty, jak bych si od lesních plodů představoval. Až příliš podobné projevy a základní charakter jako sesterské maté CBSe Energia – cena je však stejná u obou kusů, tedy je ta volba vcelku na vkusu jedince – toto je nakyslejší, Energia sladké. Příprava za studena taktéž příjemná, osvěžující!
  Cena: 169,-

  Prodejce: Pijumate