Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - CBSé - Café

 • Vložil Tomáš Klouda 3.11.2014, autor Tomáš Klouda


  list
  list
  Info od prodejce:
  The history of CBSé started 1978. By that time the founders decided to bring a new product to the market, a combination of Yerba Mate and mountain: the first combined yerba mate in Argentina.
  The company started as a small family project with a factory and a warehouse in Santa Fe. Then it started to spread and nowadays they have millings in the provinces of Misiones, San Juan and they stock in Córdoba and La Rioja.
  CBSé Coffee combines yerba mate with stem and Coffee aroma.
  You can enjoy like normal tea, like mate or like tereré (cold mate). Try it! It will surprise you!
  list
  list
  List drobnější, ale dobře vyvážený poměr stonky/list/prach. Nepatrně vyšší podíl prachu. Suchý list specifické lehce pražené složky s intenzivním odérem svěží kávy – čerstvě umletá zrnka kávy, v pozadí typické citrusovo-bylinné prvky Yerby. Barva listu světlejší zelinkavá, žluté drobnější stonky.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu svěží zelená, poměrně světlá, lehce kalný nálev.
  Vůně nálevu specifická, decentně nakyslá, bylinné prvky s mírným kouřovým a praženým základem. Decentní kávové svěží aroma s praženými tóny.
  Chuť plná, prostupující celá ústa, kávová složka je akorát, ani příliš výrazná, ani zapadlá, lehce překrývá hořký základ Yerby. Pražené tóny, plná kávová složka na patře, lehce nahořklá chuť na jazyku, vše v souladu s bylinnou podstatou matéčka. Velice příjemné relaxační popíjení.
  Dochuť: velice dlouhá, plná, kávový základ, lehce nakyslý citrusový závěr, nahořklý charakter. Doznívání opravdu dlouhé, lehce pražené podtóny s bylinnou zvýrazňující se složkou v průběhu doznívání. Velice uspokojivý průběh dochutě, mírně povzbuzující účinek. //při menším dávkování listu jsou kávové složky podobné jako chuť sušenky kávěnky :-)
  nadobi
  Vylouhovaný list poměrně tmavé barvy, prach se drží u dna kalabasy.
  list
  Cena: 3,25 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de