Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba maté - Campesino anýz

 • Vložil Tomáš Klouda 3.8.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  Info od prodejce:
  Společnost produkující značku Campesino byla založena před více než deseti lety Donem Carlosem Mizraji a nyní je hlavní společností v Paraguayi a má solidní vedoucí postavení na vnitrostátním trhu. Yerba maté pochází z nejlepších plantáží v oblasti Itapua a Alto Paraná, které tvoří z této značky produkt prémiové kvality pro vývoz ze země Guaraní. Campesino anise je yerba se stonky, aromatizované anýzem, který dává zvláštní a dlouhotrvající chuť a dobře působí na trávení.
  nadobi
  nadobi
  Suchý list obsahuje bohaté množství větviček, samotný list je velice jemně sekaný a prach je v celku taktéž nadprůměrný.
  Barva listu tmavší zelená, žlutavé větvičky.
  Vůně listu po cesmíně se krásně pojí s anýzem, přirozená bylinná vůně se úplně přesně hodí s anýzovou složkou, krásná a netypická, zajímavá vůně. Lehce lékořicová vůně, primárně hořká základová složka.
  nadobi
  nadobi
  Barva nálevu tmavě zelená až do hněda, velké množství kalu.
  Vůně nálevu pronikavá, po zalití hodkou vodou se umocnila anýzová složka, krásná hořko-sladká vůně po anýzu, pendreku, jemné bylinné složky v pozadí. Vše působí přirozeně, anýzové složky jsou velmi reálné.
  nadobi
  nadobi
  Chuť nahořklá, velmi výrazně nahořklá, anýz v celku působí harmonicky s bylinnými prvky, mocná je hořká složka, která se pojí se sladkostí, doslova zalije patro povlakem lékořice (pendrek) a anýzu, pouze na jazyku zůstávají bylinné prvky, postupné ulehčení hořké složky, po dalších doušcích je nálev podstatně přijatelnější, naprosto překypující chuť, která zaplní ústa na dlouhou dobu příjemnou chutí.
  Dochuť dlouhá, velmi silná a dlouhotrvající, po dopití vydrží desítky minut, min přes půl hodiny, anýzová složka, lékořicová dochuť, pendrek, to jsou hlavní motivy dochutě, postupné pomalé slábnutí a lehký prostor pro bylinné prvky Yerby – vše je uhlazené, jak jsem si již zvyknul na hořkou složku, vše do sebe zapadá. V dochuti cítím později tóny výhonků bambusu, lékořici, lehké opravdu hodně potlačené prvky cesmíny.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list drobný, tmavý, velké množství prachu a drobně nasekaných listů. List voní i ve vylouhované podobě.
  nadobi
  Závěr: Nevšední zážitek, lékořicové prvky mi pomáhají při nachlazení – doslova vyhlazuje hlasivky. Hořká složka je nadprůměrná, nepříliš hladký byl pouze první doušek, další již byly vyloženě příjemné. Nemohu tento kus doporučit každému – kdo nemá rád pendrek, nebude to jeho šálek čaje.

  Cena: 138,-

  Prodejce: Pijumate