Byliny - nečaje

Bylinné čaje - jsou výluhy z jiných rostlin než z čajovníku (Camellia Sinensis). Může se jednat o listy, kůru, jehličí, květy a další části rostlin. Mezi nečaje patří například bylinné čaje, Maté, Rooibos, Lapacho a spousty dalších. • Čága - Rezavec šikmý

 • Vložil Tomáš Klouda 29.3.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  Čaga houba je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny pantothenové, která je důležitá pro činnost nadledvinek a trávicího systému. Jedná se o čistě přírodní produkt, který se nedá pěstovat a vyskytuje se velmi zřídka. Obsahuje vysoké množství přírodního melaninu s podobnou molekulární strukturou jako melanin lidských buněk, a tak přirozeně proniká a působí v úrovni buněk.
  Čaga působí podpůrně při léčbě mnoha civilzačních nemocí, jakými jsou například zhoubné novotvary prsu a dělohy, záněty a zhoubné bujení žaludku, onemocnění dvanácterníku, slinivky a sleziny, žaludečních vředech, zánětu jater, cukrovka, různá autoimunitní onemocnění, Crohnova choroba. Velmi účinná je čaga při posilování imunity. Mezi hlavní složky patří betaglukany.
  Zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním chorobám. Podpůrně působí při léčbě cévních nemocí a nemocí krvetvorby, hypertenze, napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.
  caje
  caje
  Účinné látky
  Ergo steroly, melanin, beta glukany, saponiny, steroly, triterpeny, SOD, aminokyselinové komplexy, stopové prvky, dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inoitodiol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, chromogeny, puriny, sloučeniny křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, zinku, měďi, manganu a draslíku.
  caje
  caje
  Osobní poznámky: Kousky čagy jsem si nadrtil na kousíčky a mírně povařil. Překvapením bylo, jak příjemný tento choroš je. Dřevité příjemné složky připomínající kůru jihoamerických stromů - lapacho a vilcacoru. Příjemný odvar plný dřevitých, hořko-sladkých tónů. Pitelný, sytý celek, dalo by se pít častěji, našel jsem v tom kouzlo. caje
  caje