Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - Cachamate

 • Vložil Tomáš Klouda 23.6.2014, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Cachamate "Herbs mix" 500 gr is simply yerba mate with different herbs mixed into it (yerba mate 60%, Chamomile 3%, Hinojo 1%, Inca Tea 7%, Coriandro 1%, Poleo 22%, Cedron 5%, Piperita Mint 1%.).
  The flavor is really delicious, not nearly as bitter as others, but still with a rich mate taste. The chamomile and peppermint are great accents.
  Specialy against heartburn.
  Helping to keep your healthyness!
  nadobi
  nadobi
  List od pohledu pestrý svým složením, toto je nejzajímavější maté, které již při otevření udělá na člověka dojem. Bohatá směs maté a bylin, větší množství prachu a pestré stonky yerby a bylin, různá velikost listů i stonků, velmi pestrá krásná směska. Přítomné nepoškozené lístky bylinek, nasekané stonky bylin, pestrý celek!
  nadobi
  nadobi
  Vůně listu: typicky lehce nahořklá specifického bylinného nádechu Yerby maté, lehce bylinný podtón po přidaných bylinách, lehoučce kořeněný podtón.
  Barva listu: různorodá, od světle žlutých stonků, po hnědé stonky, list vesměs tmavší zelené barvy.
  Vůně nálevu: jednoznačně černá ovce mezi touto prezentací, jemný zcela odlišný bylinný odér, primární složky jsou cítit z přidaných bylin, lehký nádech Yerby v pozadí. Specifický příjemný bylinný odér.
  Barva nálevu: hnědavá, neprůhledná, velmi kalný nálev. Nálev není tak kalný, že by bombilla byla zacpaná, jak jsem na internetových diskuzích našel, lidé si na zacpávání stěžují, mě toto nenastalo, důležité je nemíchat bombillou v kalabase, když už jí jednou vložíme do kalabasy, má tam zůstat.
  Chuť: jedinečná nevšední chuť, soubor bylinných složek, v pozadí lze lehce cítit mátu, svěží sušené byliny, přítomná i lehce kořeněná složka (koriandr), převládající složky Poleo (Pennyroyale, PULEGIUM VULGARE Mill. – polej obecná), lehoučký tón Yerba maté v pozadí. Poměrně sladký základový tón, jen lehká nahořklost, velký jemný průběh chutě, střídání výraznosti bylinných složek. Závěr intenzivních bylinných složek (poleo s mátou v pozadí).
  Dochuť: dlouhá plná dochuť, jemný průběh, fascinující sladký charakter, uklidňující bylinné složky, během popíjení krásně vytráví, tento nečaj velmi urychluje metabolismus. V dochuti je výraznější složka Yerba maté, lehce nahořklá složka se specifickou bylinnou vedlejší chutí. V pozadí lehoučce kořeněné doznívající složky, plné bylinné podtóny střídající svou hlavní účast. Závěr stále plný, nejvýraznější yerba maté složky, lehký dojezd bylinných prvků. Sladké tělo, mírný nálev i při větším dávkování listu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,50 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de