Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Caykur Burcum green

 • Vložil Tomáš Klouda 25.10.2018, autor Tomáš Klouda  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Çaykur Yeşil Çay Burcum Green Tea (Bergamot Flavored) 100 gr
  Natural green tea carefully collected from special tea gardens. Ready to bloom like a flower in your teapot. It is a strong antioxidant. Sold in 100 gr tin cans flavored with bergamot for consumers who value their health and wellbeing.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je jako u všech produktů Caykuru drobný, sekaný. Co je ale pozoruhodné - je to zelený čaj. A co je ještě více nevšední - je to zelený čaj ovoněný bergamotem! V celku jsou dva odstíny zelené - světlejší a tmavá, místy žlutavé stonky. Stonky a větvičk jsou zde v cca 5-10%. List se zdá být tuhý, nejspíše z odrostlejších listů. Vůně intenzivní citrusové, typický bergamotový odér. Nádherná pevná plechová krabička!
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 2,5 / 5

  Cena: ? / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 3 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Naprosto univerzální čaj, připravoval jsem jej v gaiwanu, degustační sadě, termohrnku, konvičce. Volil bych cca 85°C horkou vodu a jednonálev v nádobě o objemu 200ml/5g listu. Pouze výsledek v gaiwanu je poměrně horší, prázdnější pozdější nálevy, max 4. Výsledek v termohrnku svíravější, ale i k jídlu je to skvělá věc, krásně silný výsledek pro lepší trávení a přitom stále výrazné chuťové tóny zeleného čaje x bergamotu.
  Barva je výrazná, jiskrná, citronově žlutavá, mírně kalný nálev, poměrně značné množství zlomků na dně misky. Vůně je pronikavá po citrusech, bergamot s lehkým charakterem zeleného čaje dává velmi zajímavý vonný celek.
  Chuť je lehká, nikterak svíravá, základ tvoří zvláštní vegetální nádech s příznačným citrusovým prvkem po bergamotu. V lehčích nálevech se objevuje náznak rybiny, doporučuji proto silnější nálev a spíše a hrubší přístup. Jemně svíravé složky vzadu na patře a na jazyku, citrusové složky vše uhlazují. Přiznám se, že jsem si na tento čaj musel najít přípravu, aby mi byl opravdu příjemný, je to poměrně nevšední kombinace a skvěle se hodí k jídlu, ale na samotnou přípravu musí být nálada a vyladěný postup. Silnější nálev je příznačný kůrou citronu a těžší travnatou složkou.
  Dochuť je takřka vždy příjemná, po polknutí doznívající lehce štiplavé složky, citrusové pestřejší prvky, travinky velmi příjemné, i při lehčích nálevech je dochuť dobrá, menší intenzity, ale dobrá. Doba doznívání je dlouhá, nepatrně svíravý celek. Komplex citrusů od kůry citronu, pomela a později se projevuje kaki.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list poměrně měkký i přes mé očekávání opaku, sytá zelená složka, drobný list.
  nadobi
  nadobi
  Prodejce: ? dovezeno kamarádem přímo z továrny Caykur

  Cena: ?