Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Borůvka-jasmín (ox)

 • Vložil Tomáš Klouda 30.4.2017, autor Jana Kloudová


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:

  Popis: Pravé zelené čaje Daejak, En Shi Yu Lu a Sencha a podmanivá chuť borůvek.
  Složení: pravé zelené čaje Daejak, En Shi Yu Lu a Sencha, bezinky, přírodní aroma, borůvky (min. 3 %), květy jasmínu (min. 2 %) a chpry. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
  Příprava: vodou o teplotě 70-80°C zalejte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte.
  Balení (gramáž): 50 g
  Hmotnost: 0,00 kg
  Země původu: Čína
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list hojně zastoupeny květy jasmínu, příjemná vůně, která nepůsobí příliš uměle, hezké na pohled, poměrně velká četnost stonků v celku. Spíše květinová vůně, borůvky v pozadí.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Jednonálevová příprava:
  Konvička keramika 450ml, 5-6g listu, 85°C, 6-7 minut louhování.

  Vůně: sladký základ, opět převažuje vůně květů, borůvky nejsou cítit vůbec.
  Barva: světlý nálev hnědo-zeleno-oranžové barvy, po delším louhování hnědo-oranžová, tmavší.
  Chuť: V podstatě mírně upravený jasmínový čaj, pár prvků je přidáno a mírně obohacují celek. Výrazný základ s obsahem jamínu, lehce je cítit chrpa a zcela nepatrně borůvky v pozadí. Mírně nasládlý základ přecházející v lehkou natrpklost.
  Dochuť: Dochuť velmi slabá, jasmínové prvky dominují, mírné vedlejší prvky, které jsou spíš zapadlé. Průběh není příliš stabilní a hladký, mírně svíravý dojezd.
  nadobi
  Mokrý list - květy jasmínu měkké, potrhané. Čajové lístky mixované, všehochuť, je zde ovšem vidět, jak žalostně málo borůvek zde je a kolik v chuti tedy dělá aroma.
  nadobi
  nadobi     Závěr: Je zde velice cítit aroma v chuti (byť přírodní, jak je zmíněno), nepít na lačný žaludek, projevuje se mírná nevolnost. Dobrý čaj pro přípravu na studeno (zaléváno teplou vodou a vychlazeno). Teplá příprava průměrný čaj, který nezklame, ale ani nenadchne, prostě ovoněná směska, která potlačuje přirozené tóny čaje. Tímto opět nehci zatracovat ovoněné čaje od této firmy, někomu to vyhovuje, chutná. Kdo rád borůvky, je to dobrá volba, ale pro nás to není to pravé, jen jako studené ochuené pití na léto.
  ps. Tento čaj nechápu, proč je v ovoněné směsce obsažen korejský čaj?

  Cena: 82,-/50g

  Prodejce: Oxalis