Čajové směsky

Čajové směsky směs čajových lístků s jinými ingrediencemi. Jako příklad může být čaj Touareg (směs Nana máty a zeleného čaje Gunpowder).

 • Beduínský čaj

 • Vložil Tomáš Klouda 22.11.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Zakoupeno v oblasti Marsa Alam, Egypt.
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je v podobě prášku, mleté zeleno-hnědo-bíle malinké částečky a žlutavých pár stonků bylin. Vůně...je pronikavá, doslova nutí ke kýchnutí, pepř, máta, citrusové složky (citronová tráva, nebo jí podobná bylina).
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: ? / 5

  Originalita: 5 / 5

  Praktičnost: 2 / 5

  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek:
  Příprava v degustační sadě, 2g prášku, 75°C horká voda.
  Vůně je jednoznačně pronikavá, kořeněná, máta, snad heřmánek, snad citronová tráva a další směska koření (koriandr?). Barva zelinkavá, kalná. V nádobce plavou na povrchu částečky, které se za celý průběh louhovaní nenasáknou vodou a dál plavou. V misce je enormní část prachu na dně misky.
  Chuť je příjemná, kořeněno-nasládlá, stabilní, bez štiplavosti, či svíravosti. Základ tvoří koriandr (mleté kuličky) - zde je to jasně cítit. Lehký náznak máty, citrusové nuance v pozadí. Dle mého je v celku i heřmánek, který celkový charakter zjemňuje a dává tak základu bylinný příjemný nádech.
  Dochuť je dlouhá, bylinná, nasládlý základ, kořeněné nuance po koriandru, v dochuti jako by si byly složky rovny, pouze citrusová složka zapadá. Postupné sládnutí, nejdéle přetrvává koriandr s mátou. Příjemně stavěný čaj, který si představím i pro večerní popíjení, pro mě ideal popíjení i při náznaku nachlazení.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list v podobě blátíčka-kalu, zlomků, z toho se vyčíst příliš nedá, horší slévání a čistění.
  nadobi
  Cena: ? dar z dovolené

  Prodejce: ?