Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • Azores Black OP Gorreana

 • Vložil Tomáš Klouda 7.12.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Orange Pekoe černý čaj se vyrábí výhradně z pupenu a prvního listu čajové rostliny. Tyto mladé a jemné listy jsou sklizeny pouze na začátku sklizně - na konci března, v dubnu a v květnu. To je období roku, kdy jsou dosaženy optimální podmínky z hlediska vlhkosti a teploty vzduchu. Výsledkem je vysoce kvalitní měděně zabarvený Orange Pekoe černý čaj s výraznou chutí a ovocnou vůní. Ideálně se hodí jako odpolední čaj.
  Hmotnost balení: 100 g
  info z http://www.azorskycaj.cz/
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list voní lehce po citrusech, sladkou mírně dřevitou vůní. Barva je tmavá, černo-šedá s nahnědlými flíčk místy na listech a větvičkami. Větvičky v přijatelné míře. List mírně kroucený, je zatím největší ze tří vzorků z Azor, od 1 až po několik cm. Malý podíl zlomků.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Příprava v degustační sadě:
  Degustační souprava 100ml, 2g listu, 3min louhování, 95°C horká voda.
  Nahřátý list: výrazný, voní po květech pomerančovníku se slabou dřevitou vůní.
  Vůně nálevu: Lehce citrusová, dřevitá vůně, nasládlý základ.
  Barva nálevu: hnědavá s drobnými zlomky.
  Chuť: Plný základ, avšak ordinérnější obyčejný základ, náznak citrusů a hořko-sladká dřevitost, při delším louhování lehounce do kakaa. Lehounká bylinná stopa v pozadí, tento kousek nemá žádné specifikum Azor, nerozeznal bych jej od jiného černého čaje s jistotou. Není ani hladce sladký, není ani kořeněný, má nasládlou a dřevitou složku, která určité specifikum tvoří, avšak nevybočuje z řady sytých ranních čerňáků v listové podobě.
  Dochuť: po polknutí lehce štiplavé projevy v krku, citrusovo-dřevitý základ, lehká bylinnost obzvláště v závěru dochutě. Délka doznívání není špatná koluje kolem deseti minut, sládne. Připomíná mi vodnatou mandarinku "po sezóně" - popř mandarinky v konzervě, tam již podobnost není taková, ovšem intenzita není oslnivá a netvoří to základ. Opět zajímavé dřevito-bylinné prvky, které tvoří určité specifikum tohoto azoráku, ale žádná oslava, objev se nekoná. Doporučil bych jej připravoovat nenáročně do konvičky na jeden nálev.
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list odpovídá OPéčku, list není špatný, hnědavý, lámaný, ale pravidelné velikosti.
  nadobi
  nadobi
  Cena: 199,-/100g (cena je na azorskycaj.cz - Vzorek poskytl Tea Legends)

  Prodejce: https://www.tea-legends.cz