Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • Azercay bergamot

 • Vložil Tomáš Klouda 6.12.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  The Classic "Azerçay Bergamot" is a gathering of a delicate flavour of bergamot with a magical aroma of black tea. With its delicious taste, this mysterious product will be your most trusted companion at any time of the day.
  The Classic "Azerçay Bergamot" is a mixture of quality black teas. Tea is specially flavoured with natural bergamot. Taste of this tea is soft, delicate, colour is bright red.
  To feel the flavour of the tea, it is necessary to adhere properly to the brewing rules. Particularly what required is a fresh and light water. The boiling water should not be boiled longer than 10 seconds in order to keep the oxygen intact. The boiled water should not be used for the second time. It would be better to brew tea in the porcelain teapot, not in the metal one. 200 ml of freshly boiled water should be poured over the 2 teaspoons of long-leaf tea and the lid of the must be covered. To make the tea more delicious, it is necessary to cover the pot with the kitchen towel and wait for 6-7 minutes. After opening the box, keep it in a dry and scentless place in a hermetically sealed container.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list je zajímavý, je zde poměr listu sekaného a lehce rolovaného, kuličky/zlomky tak vedle sebe působí pestře, nevšedně. Tmavě hnědavo-šedý list, výrazná vůně po citrusech.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5

  Dochuť: 3,5 / 5

  Cena: 5 / 5

  Originalita: 3 / 5

  Praktičnost: 2,5 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek:
  Příprava na dva nálevy, 250ml nádobka, 5g listu. Vroucí voda, louhování 3minuty, druhý nálev 6 minut.
  Vůně těžší, příjemná kyselkavo-nasládlá po citrusech - bergamot. Barva tmavě červená, rudá, zloky na dně misky, spíš jen prach.
  Chuť je lehunce nahořklá, ale evokuje to kůru citrusů, lehounká kyselkavost, v závěru naládlá stopka. Lehounce navinulá složka begramotu působí opojně, žádné přestřelené aromatické bomby, žádný vyčichlý patok, tohle má základovou sílu čaje s dřevinkami a lehkou ovocnou složkou a precizní dodání bergamotu - citrusových nuancí. Ráno je to skutečně lahůdka.
  Dochuť po polknutí sládne, prakticky jen ozvěna hořkosti, postupné sládnutí do ovocno-medové základny s příjemným citrusovým přídavkem bergamotu. Stabilní a dlouhotrvající dochuť, působení citrusových tónů po celých ústech. Pouze při extra dávce, nebo jednom dlouhém nálevu je dochuť štiplavá. Doba doznívání až ke dvěma desítkám minut! Obzvláště v závěru chutě vnímám prvky hřebíčku a skořice s citrusovými tóny - to již působí jen bergamot, čaj dával sladký medový charakter. Silný, hřejivý a povzbuzující čaj.
  Cena skvělá, chuť stabilní, bez svíravosti, strčí do kapsy kdejaký earl grey v Evropě. Lepší byl jen postcardtea z Londýna. Za kritiku stojí jen fakt, že oznámení, že je to bergamotový čaj je jen malým písmem na boku, chtěl jsem čistý charakter azercaye, ale ani takto nejsem zklamaný, chutná nám velice :-)
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list - klasické OP, sekaný list, hezké pevné tužší listy tmavě hnědé barvy, až do červena.
  nadobi
  Cena: necelé 3 lari - 24Kč/100g

  Prodejce: řetězce v Gruzii