Yerba mate

Cesmína Paraguayská - Yerba mate - je nečaj pocházející z Jižní Ameriky, povzbudivý lahodný výluh s blohodárnými účinky, povzbudí ducha i tělo. Obsah kofeinu v mate je 6,5%, v kávě cca 5%. Kromě kofeinu obsahuje víc než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2, C, minerální látky jako magnézium, mangan, vápník, železo, fosfor. Mate je velkým zdrojem živin. Obsahuje mimo vitamínů a minerálů i cholin, inozitol a antioxidanty. Rozdělení dle země původu.

 • Yerba mate - Amanda Compuesta Hierbas

 • Vložil Tomáš Klouda 27.10.2014, autor Tomáš Klouda


  list
  list
  list
  Info od prodejce:
  The origins of the yerba mate Amanda goes back to the year 1900. At this time, a colonist family from Poland settled down in Misiones, province of Argentina, and cultivated yerba mate.
  The Amanda plantations are one of the oldest in the country, and they are located in the agricultural area “la Cachuera” near the city called Apóstoles (Misiones), popular as the “capital of yerba mate”.
  The yerba Amanda is combined with antacid and digestive herbs. It also contains peppermint, pennyroyal, tilia, boldo, mint and lemon verbena.
  list
  list
  List větší velikosti, poměrně objemný s bohatým obsahem větviček, naopak prachu je zde podstatně méně, i při promíchání ke dnu je zde málo prachu. List bohatý na větvičky a stonky jiných bylin. Vůně suchého listu je bylinného charakteru, převládá zde výrazně máta, dále pak jiné bylinky. Barva listu poměrně výrazně světle zelená, místy až do žluta.
  Barva: hnědavá s odstínem zelené, poměrně čirý nálev v minimálním množstvím kalu.
  list
  list
  Vůně: lehce kouřová s mátovým základem, výrazné pestré bylinné vedlejší vonné složky, mezi nimi i specifická složka Yerba Maté.
  Chuť: spíše mírnější maté, velmi pestrých bylinných prvků, základová chuť pouze decentně nahořklá . Primární je mátová chuť, ovšem ne tak výrazná, jako u jiných produktů, zde jde spíše o vyváženou směs bylin, ve stejné úrovni je typická nahořklá přirozená chuť Yerba Maté. V pozadí lehce kořeněné složky s bylinným pestrým podtextem, lze cítit něco na způsob heřmánku, a ginga. Velmi příjemný celek, vhodný i pro začátečníky, neagresivní chuťový průběh, krásně klouže po jazyku a chuť plynule přechází na dochuť.
  Dochuť: výrazná a dlouhá, což bylo vcelku překvapením, vzhledem k barvě nálevu a k listu. Nahořklá jemná složka tvoří základ, lehce kouřová vedlejší chuť s nasládlým tělem. Zde je primárně cítit typická chuť Yerby s mátovým podtónem. Později máta odezní a nastoupí zpět bylinné pestré složky, jsou cítit opravdu velice dlouho po vypití, příjemná komplexní chuť ginkgo a dalších bylinek s nepatrným náznakem máty. Tento kousek byl velkým překvapením.
  list
  list
  Cena: 3,2 EUR/500g

  Prodejce: www.mate-tee.de