Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2019 Alishan černý

 • Vložil Tomáš Klouda 20.6.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Alishan Taiwan černý. 24.10.2018 sběr.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní dřevito-karamelovým těžším odérem, sladko-nahořklé projevy. List smotaný do granulek, středně velké až velké granulky - vícelisté celky smotané do kuliček. Barva je převážně šedá, místy do hněda.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: ? / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 5 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, vroucí voda, 3 min louhování.
  Nahřátý list: sytá čokoládová vůně s karamelem a dřevinkami, při delším napaření nasládlé skořicové nuance, ale stále zde dominuje hořká čokoláda s praženou obilninou.
  Vůně: skořicová, příjemné intenzity, lehký karamel, náznak sladu a dotek ovoce. Skořice zde
  Barva: zlato-hnědavá, zcela beh kalu, či prachu.
  Chuť: komplexní základ hořko-nakyslo-sladko-kořeněného charakteru. Je tu obsaženo VŠE! Po celých ústech hrají nuance a chutě, skořice má největší hloubku, dává však prostor x dalším prvkům, výrazně sladový podtext, karamelová sytá stopka. Překypující celek a na černý čaj extrémně svěží, doslova jako by to byla zkapalněná šťáva právě dokončeného čaje. Ta textura, pestrost a přitom hebkost celku je úchvatná!
  Dochuť: Po polknutí výrazně poskočí do popředí skořicové nuance, po inutce lehké uvolnění a prostor obhajují sladko-nakyslé nuance sladu a karamelu. Pořád mi hraje v hlavě soubor všech chutí, co cítím, vegetální čertvá bylinná složka v pozadí dokresluje celek a vytváří svěžest celku. V závěru dozvuku jsou cítit sladší prvky v ovocném stylu bluma střihnutá s broskví. Fascinující výsledek. Testy vícenálev/jednonálev, vždy je to ohromný zážitek! Doba doznívání sahá přes 20 minut, euforizující čaj, mírně hřejivý a mírně povzbudivý.
  nadobi
  Vylouhovaný list je oxidaci křehký, vícelisté celky, "zmačkané" listy se dotekem oddělují od stonku. Vizuálně bez chyby, ve skle úchvatné.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: ?

  Prodejce: ? dar ze služební cesty na Taiwanu