Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.

 • Super Wholesale Jin Xuan Milk Oolong Tea

 • Vložil Tomáš Klouda 16.10.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Celý název: Super Wholesale Jin Xuan Milk Oolong Tea 50g High Quality Tieguanyin Green Tea Milk Oolong Superior Health Care Milk Tea

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Popis od prodejce:

  Tea Producer >>Green Sailing Trading Co., Ltd.
  ————Super Wholesale Jin Xuan Milk Oolong Tea 50g High Quality Tieguanyin Green Tea Milk Oolong Superior Health Care Milk Tea
  100% Natural Green Food
  No Any Artificial Addictives or Chemical Additives
  oolong tea is not only has concentrated flavor of black tea, but also has fragrance of green tea, and faint scent of milk.
  :Anti-cancer, pure heart and eyesight, bactericidal anti-inflammatory, slimming beauty and anti-aging, eliminate cholesterol, lower cholesterol, reduce cardiovascular disease and Diabetes, prevention of tooth decay.
  (k tomu milion obrázků, obrázky certifikátů, přípravy, blahoslavení skvělé chuti atd. - vše vizuálně super pro prodej)
  Item Type: Oolong Tea
  Grade: AAAAA
  Shelf Life: 18 months
  Age: New
  Style: Loose Tea
  Packaging: Bag
  Certification: QS
  Variety: Taiwan Oolong Tea
  Weight (kg): 50g
  Type: Taiwan Oolong Tea
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list mírně (ne zcela) srolovaný do nepravidelných kuliček, smotků. Barva světle zelená, poměrně v dobré kondici, žádná mdlá, vybledlá barva, jako tomu bylo u některých čajů zakoupených přes e-bay. Žádné příměsky, žádný odpad, jen tříděný list. Vůně je sladká, výrazná, ihned po otevření překvapí omamné mléčné aroma, na jednu stranu působí trochu lacině, ale právě tyto projevy jsou v měnší míře cítit u top vysokohorských oolongů s mléčnými prvky - dobrá snaha napodobit, ale je to až příliš výrazné. Ovocné podtóny s tropickým ovocem a nektarinkou, velmi zajímavé a lákavé. Přímo ze sáčku od listu je cítit vonný tón sušeného mléka.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Příprava v testeru
  Taster 100ml, 2g listu, 3min louhování, 95°C horká voda.
  Nahřátý list: zpočátku mléčná, postupně se rozvíjí do ovocných sladko-nakyslých tónů po tropickém ovoci.
  Vůně nálevu: ovocná s mírnou mléčnou složkou.
  Barva nálevu: krásná žlutavá, jiskrná, drobný prach na dně misky.
  Chuť: není v mléčnných prvcích nijak přehnaná, jak to působilo z vůně, skvěle jsou cítit ovocné prvky po nektarinkách, svěží, jako sladká dužina s nakyslým pozadím - jako realistické ovoce. Mírně svíravé tělo zpočátku chutě ve spojení s nakyslými tóny ovoce. Mléčné tóny jsou mírné a příjemně doplňují tělo.
  Dochuť: není výrazností oslnivá, ale příjemně mírná - ani zapadlá, ani přemrštěná, nebo odzbrojující. Svíravost v dochuti již není patrná. Ovocné prvky a sladké tělo dominují, svěží tóny nektarinky a náznak citrusů, v pozadí se vedle mléčného podstatně mírnějšího tónu promítají i lehce květové prvky. Doznívání kolem 18 min, což není zrovna málo, dalších 5 minut sladko-nakyslé mírné dozvuky bez síly ovoce, pouze lehké květové záblesky.
  nadobi
  nadobi
  Vícenálevová příprava:
  Gaiwan 100ml, 5g listu, voda filtrovaná přes britu, předehřev nádobí.
  5 nálevů, doby louhování 35/50/90/150/300+s
  Okamžité rozbalení listu ze smotků, již v prvním nálevu je gaiwan plný listů. Vícenálev, kde lze lépe regulovat doby slévání podle vlastního vkusu vychází ještě lépe, co do chuťového výkonu. Celek bez svíravosti, broskvovo-citrusové tóny, velmi svěží, mléčná stopka doplňuje celek, pozadí nepatrně květinové s nádechem citrusů. Průřezem nálevů stojí za zmíňku třetí nálev, kdy je zaznamenán lehký úbytek pestrosti - mléčná složka je prakticky pryč. Až předposlední čtvrtý nálev je výrazněji slabší, poslední pátý nálev je čistě ovocný, sladkého základu. Ještě jeden nálev list snese, ale již nestojí za popis coby dobrých nálevů.

  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je obrovský, objemný - dlouhé a široké listy, klasické oolongovité listy jak je známe s porušenou strukturou převážně na okrajích listů. List je vcelku tuhý, obsah je tvořen převážně jednolisty, místy nějaký ten vícelistý celek s tipsem, aby se neřeklo.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Závěr: Jak již název napovídá, jedná se o čaj z aliexpressu. Těžko věřit při objednávání 5xA třídě a podobným výrokům, ale 2,5 dolaru i s poštovným - to risknu pro tu srandu ;-) Výsledek je překvapující, jediné mléčné aroma je trochu přepísklé, ale to se brzy vytrácí a za mě musím napsat - dobrý základní oolong, veliké listy, které očividně nejsou příliš kvalitní, ale chuťově špatný nálev rozhodně nedávají.

  Cena: $2.50

  Prodejce: http://www.aliexpress.com/item/Super-Wholesale-Jin-Xuan-Milk-Oolong-Tea-50g-High-Quality-Tieguanyin-Green-Tea-Milk-Oolong-Superior/32586610611.html?spm=2114.01010208.3.85.llh1vx&ws_ab_test=searchweb201556_10%2Csearchweb201602_1_10017_404_507_10040%2Csearchweb201603_2&btsid=3fd154f9-4e58-4a95-bcbe-f4f79db0c6e8