Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.2020 Kangra Wah Green SFTGFOP1 FF


Vložil Tomáš Klouda 25.10.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
Info od prodejce:
První zelený čaj z Indie, který nám stál za dovoz.
Ve stejném údolí, kde dělají klasickou Kangru se jim povedl nevídaný kousek. Udělali zelený čaj, který nás přesvědčil že i v indii dokáží udělat zajímavé a dovozuhodné zelené čaje. Méně lamaný ručně svinovaný list dá silný a plný nálev. Co jeden, dokonce několik. Jemná stopa pražení a oríšku se skvěle doplňuje a po dopití xtého nálevu se budete cítit jako čínská verze supermana.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Vůně suchého listu je svěží, pronikavá, evokuje mi bylinno-dřevité vonné prvky, nejvíce mi připomíná sušené byliny se stopkou jader meruněk. List je šedavý s tmavě nazelenalými odstíny. Velikost listu menší, max 1cm, místy kroucené, svinované, drobné úzké drátky a zlomky.
NAHŘÁTÝ LIST Vegetálnější záladna oproti suchému listu, lehounce kouřová stopka, ořechovo-bylinné prvky. Po chvilce nahřátí listu je dominantní mandlová jemně uzená vonná složka s vegetálním podtextem.
BARVA NÁLEVU Tmavě žlutá barva nálevu, pouze jemný prach na dně misky v malé četnosti. Vůně lehoune kouřová, uzené mandličky, lehce kafrové složky připomínající chvojník čínský, vegetální základna.
CHUŤ Travinka v základu, v chuti těžší prvky s lehce kafrovou složkou, připomínající značně chvojník čínský - ephedra, stopy hořkých meruňkových jader, náznaky lískových ořechů a jistá podobnost s uzenými mandličkami. Přes svou vydatnost působí plným, ale vyrovnaným dojmem, hravý a neokoukaný charakter.
DOCHUŤ Po polknutí je základna lehounce štiplavá, ale bez svíravosti. Zvýraznění meruňkových jader, ephedra v podtextu, lískový ořech má nadvládu, před uzenými mandličkovi, celkově menší kouřová složka v doznívání. Vydatný, plný a těžší zeleňáček, sedí mi i k podzimu. Nesmírně zajímavé chuťové prvky, není to ohraný kousek a už vbec ne čaj, co má jemné náznaky chutí - doslova naplní ústa nevšedním zážitkem. Mírně ochlazující nálev a značně povzbudivý účinek.
VYLOUHOVANÝ LIST Lístky jsou mladé, křehké, výrazně žilkované, mnoho droboučkých tipsů, svěží zelená barva listu.

caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Vícenálev je vydatný, překvapivě minimálně svíravý, chuťově unikátní, dlouhá výdrž i poměrně pestré nálevy. Přijatelné i jako jednonálev, ovšem omezenější, základna přehlušuje jemnější prvky.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 174,-/50g, 265,-/100g

Prodejce: Teastarter.cz