Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.2020 Darjeeling Rohini FTGFOP1 Honey Oolong Spring


Vložil Tomáš Klouda 27.9.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Popis od prodejce:
Darjeeling, First Flush 2020, 4.2020
Rohini Honey Oolong
Jeden z experimentů naší oblíbené zahrady, který se opravdu povedl.
Skvělý oolong z AV2 Honey klonu. Geniální čaj, který se hodí i pro přípravu stylem gong fu. Krásně zpracovaný list, vyvážená chuť se spoustou zajímavých, sladších tónů. To nejlepsi co jsme tento rok zatím
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Vůně ovocno-květová, sladší základna. List vcelku objemný, mírně kroucený, velké množství tipsů. Barevně převládá hnědo-šedá barva, v těsném sledu hojné stříbřité tipsy a místě světle zelené větší listy.
NAHŘÁTÝ LIST Příjemná vyvážená vůně po koření, první prvek, který mě napadl byly restované plátky ranných brambor s připečenou krustou, po chvilce se přidávalo, ovoce a květiny. Při delším napaření lehce oříškové podtóny s pozůstatky bramborových pečených prvků.
BARVA NÁLEVU Tmavší, zlatavá barva nálevu, minimální množství zlomků na dně misky. Vůně je ovocná kořennými prvky.
CHUŤ Plná slaďounká složka po světlém ovoci, žluté blumy, popř přezrálejší fialová mirabelka. Pouze lehká kořeněná stopka, jemné květinkové problesky v pozadí. Absolutně hladký čaj, sladší projevy, jen lehké koření i při drsné přípravě, žádná svíravost!
DOCHUŤ V dochuti je náznak muskatelu s primárním ovocným základem, mnohem pestřejší nuance, květinky v podtextu, lehkounká peckovice blum leží vzadu na jazyku, ale je to čistá lehká nahořklost, žádná svíravost. V dochuti probleskuje více druhů ovoce, často se mihne i nektarinka, bohatší projevy po polknutí. Dojezd dlouhý, ultra hladký. Lehce ochlazující efekt, poměrně značný pocit nabuzení po vypití. Ve 100ml skleněnce, nebo v gaiwanu mají 3g obrovskou výdrž. V této cenovce se Vám to může zdát mnoho, ale nezapomínejte, že ty nejkvalitnější DJ se prodávají 500,-/50g poměrně často. Margaret´s hope, nebo Castleton kupříkladu v harmonické podobě, nebo v něčem jiném, než je "jen" čerňák, pořídíte za obdobnou cenu.
VYLOUHOVANÝ LIST Hnědý a zelený, místy žíhaný list. Kvalitní mladé lístky, podlouhlé tuší listy, nepatrné žilkování i jemně pilovité okraje listu. Tipsy malinké, tuhé. Mnoho vícelistch vrcholových celků.

//vícenálev je prestižní. Jak popsal jeden z úastníků FB skupiny čaj, nemusím ty lehké krátké nálevy, 100ml/4-5g a stavěno na 6-7 nálevů, slévám podle barvym jiskrná až oranžová značí, že nálev bude PŘEKYPUJÍCÍ - nepopsatelný výbuch vícenálevu, euforické procítění každé nuance. Prostě pecka...
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
1101,-/100g

Prodejce: Teastarter.cz