Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.2020 Darjeeling Gopaldhara FTGFOP1 Chinary FF


Vložil Tomáš Klouda 16.8.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Darjeeling, First Flush 2020, 04.2020
Gopaldhara FTFFOP1 Chinary
Čaj se správným utahovákem
Levnější čaj, který trpkne stejně jako většina clonů typu chinary. Má v sobě dávku energie pro všechny závisláky.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Vůně je příjemně květinková s bezovými nuancemi a kořeněnou vedlejší složkou. List je tmavší, šedo-hnědo-tmavě zelený, drobnější malé plátky a drátky. V obsahu je vidět pouze pár stříbřitých tipsů. Od pohledu relativně základ.
NAHŘÁTÝ LIST Intenzivní kořeněné prvky (hřebíček) s lehkou orchidejí, v pozadí bez, při delším napaření jako slupky lískových ořechů a pražených mandliček s hlubší květnatou složkou.
BARVA NÁLEVU Sytě zlatavý/žlutavý nálev, při silném jednonálevu s odstíny oranžové. Minimum zlomků, či prachu.
CHUŤ Výrazná, pronikavá primární chuť, ale bez širšího kontextu, chybí zde pestrost jako u dražších kusů. Dominuje koření a elementární nerozvětvená květinová složka, lehký dotek ovoce při delším louhování, proto je tento kus vhodný i jako jednonálev. Asi jako jediný z letošních ochutnaných kusů je výrazněji svíravý, ale není to nic hrubého, nic přízemního a zničujícího. Lehce štiplavá složka hřebíčku, kombinace silného výluhu bezu s orchidejí a kapka přezrálých tmavých špendlíků
DOCHUŤ Poměrně dlouhá, hořko-kořeněná dochuť, energizující po polknutí! Sytá základna, orchidej s těžkou ovocností a zpočátku přetrvávající kořeněnost. Později si po odlehčení hořkosti a koření pohrávají květovo-ovocné složky, ani zde není rozvětvenost příliš velká, ale přeci jen větší, komplexnější, než v chuti samotné. Výrazněji zde prožívám silné výluhy bezu v kombinaci s blumovo-špendlíkovém duetu. Na FF značně zahřívá, ale také znatelně povzbuzuje, intenzivní požitek, není třeba hloubat, zkoumat do jednotlivých zákoutí, prostě pít a užívat si okamžiku :-)
VYLOUHOVANÝ LIST Barva je převážně tmavší zelená a z cca z 1/3 hnědá. Širší lístky a měkčí struktura listu, výrazné žilkování. Větší odrostlejší listy.

Vícenálev vydatný, stačí zpočátku skutečně krátké louhování a výdrž je chvályhodná. Jednonálev ostřejší, svíravější, ale pronikavý a stále s nádechem FF.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 238,-/100g

Prodejce: Teastarter.cz