Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty.Srovnání 2020 Assam Rungujan White Peony 2 třídy


Vložil Tomáš Klouda 27.12.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
2020 Assam Rungujan White Peony - 2 grades
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X Grade 1 Grade 2
LIST list obsahuje více tipsů, menší mladší listy, kvalitnější, preciznější sběr. Barevně stříbřitější, hnědavá, tmavší zelená v menšině. list objemnější, odrostlejší listy, tipsy také větší, ale je jich na pohled méně. Více zelený celek.
NAHŘÁTÝ LIST vůně pronikavější, šťavnatější, bylinná, lehce po vanilce vůně usedlá vegetální, více po senu, sušené byliny.
BARVA NÁLEVU barva sytě žlutá až do zlatava, takřka bez zlomků, jenom pár smítek prachu. barva bledší, vodovější, žlutavá s nazelenalým odstínem. Pár zlomků na dně misky.
CHUŤ chuť plná svěží tipsová složka, květovo-bylinný charakter s dotekem vanilky. Lahodné, intenzivní a přitom jemné chuť stabilní, usedlejší, méně výrazná, základní bylinno-senovité prvky, není to zlá kompozice, jemná, sladší, ale podstatně prostší, bez rozvětvení.
DOCHUŤ dochuť pestrá, evokuje mezičlánek mezi jemným zeleným čajem a bílým - to dává celku živost, tips plný přirozené čajovníkové podstaty, jako byste jej utrhli z keře. Má to sílu, pestrost, jemnou ostrost alá zeleňáky, ale stále svůj bylinný typický prapůvod čaje jako byliny. Dlooouhot trvající dochuť, syté vegetální prvky, lehce vanilka v pozadí, šťavnaté prvky. dochuť sladká, bylinná, motá se kolem mateřídoušky, slézu, lehce tipsová živost, ale celkově je dojem usedlý. Místy je cítit lékořice. Po pár minutách odeznívání do ztracena.
VYLOUHOVANÝ LIST vylouhovaný list převážně zelené barvy, tuhé delší a větší tipsy. vylouhovaný list z největší části hnědavý, nebo alespoň žíhaný, tipsy tmavší nazelenalé jeste větší než u peony 1

caje
caje
caje
caje
Oba čaje spíše ochlazující, pocitově více peony 2, jednička více povzbudí a tak se ten účinek trochu neguje.
caje
caje
caje
Cena: ? vzorek

Prodejce: Teastarter.cz