Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.Srovnání 2020 Assam Rungujan Handcrafted orthodox 2 třídy


Vložil Tomáš Klouda 28.1.2021, autor Tomáš Klouda


2020 Assam Rungujan Handcrafted orthodox - 2 grades
caje
caje
caje
Assam 1 list voní dřevito-kakaovou složkou. Mírně kroucený list, nelámaný, objemný. Tmavý, černo-zlatavý list, bohatě ochmýřen = velké množství tipsů.
Assam 2 list voní po dubovém dřevu s bylinno-oříškovou složkou, zdá se lehčí ve vůni. O 1/3 objemnější list oproti jedničce, krásné rozvětvené, kroucené stonky s mladými listy a tipsy. Preciznější, ani jeden načervenalý stonek, tmavý černo-zlatavý list.

caje
caje
caje
Assam 1 předehřev vůně těžší bylinná, dřevitá, až k whiskey, po delším napaření sládnoucí prvky medu. Nakyslé prvky zvláštní prvky dřevin.
Assam 2 předehřev vůně jablečno-dřevitá, později do medu, rozinek a skořice. Jednoznacně sladší projevy, ale dřevitost je zde také jaksi pokřivená.

caje
caje
Assam 1 barva oranžová, drobný prach na dně misky.
Assam 2 barva sytá oranžová, přibližně stejný odstín, jako jednička, ale méně prachu, pouze ojediněle. Jiskrné, hezké!

caje
caje
Assam 1 chuť v základu hořko sladká, kombinace dřevin, jablka a medu. Přes hezký vzhled trochu plochá základna, ale stabilní průběh s minimální svíravostí.
Assam 2 chuť je vyraznější v základně, dřevitá, pestřejší ovoce, kterému také dominuje jablko. Jemný náznak skořice. Živější, složky, lehounce svíravé projevy na patře, hořkost na jazyku v balancu s cukernatými prvky.

caje
caje
Assam 1 dochuť dřevitá, lehké nuance jablek, hořko sladké rychle zapadající složky. Dochuť středně dlouhá.
Assam 2 dochuť živější, lehce svíravá, dřevitá základna s kouskem hořké čokolády, později lehké sládnutí do citronové polevy s jablkem. Delší dojezd, komplexnější tělo.

caje
caje
Assam 1 vylouhovaný list tuhý, větší odrostlejší listy, hnědý podlouhlý list.
Assam 2 vylouhovaný list tuhý, hnědavý, větší množství vícelistých celků, podlouhlý, od pohledu mladší list.

caje
//Dřevitá složka mi není příliš sympatická, působí na mě fádně, jako u levných assamů, chybí mi tam výraznější sladkost, medovost. Dřevitá složka evokuje dubové nakyslé mokré dřevo, jednička zcela nechutnala ženě - na mě je prázdnější ale ne nepitelná, dvojka se dá pít, ale není to náš šálek. Vylouhovaný list voní také zvláštní složkou, jako z překližkové/kartonové krabice, taková složka vody ze "zatuchlé kávové termosky", tyto prvky negují projevy obou sort. Prodejce to nezařadil do nabídky, tím jen dokazuje, že bere jen čaje, které chutnají nejen jemu, ale i kusy co splňují poměr cena/výkon.

caje
Cena: ? vzorek

Prodejce: Teastarter.cz