Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.2019 Vietnam Ha Giang Green


Vložil Tomáš Klouda 16.7.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Vietnam, First Flush 2020, 04.2020
Green shan Ha Giang
Čerstvý čaj, zarolovaný, kvalitně zpracovaný.
Sklizeň z dubna roku 2020, čaj je svěží, nenáročný, ale přeto plný a zajímavý. Snese neuvěřitelné množství nálevů a krásný list po vylouhování i potěší oko.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Voní svěží, čerstvou, pronikavou vegetální složkou s přídavkem květovo-citrusové vůně. Vzhledově nádherný list, spirálky/nedomotané volnější kuličky. Barva je tmavě zelená/šedavá/stříbrná. Mnoho tipsů, mladé listy.
NAHŘÁTÝ LIST Prvotní vůně květové, jemné, při delším napaření silně vegetální vůně, lehce nahořklá složka, syté "šťavnaté" složky zeleně.
BARVA NÁLEVU Světle žlutavý nálev, minimum zlomků/prachu.
CHUŤ Hladká, jemná, svěží, přitom není ostrá, hrubá ani svíravá. Vegetální základna s lehkou květinovou složkou. Lehce kořeněné nuance umocňují květinové prvky, připomínají kosatce. Celkový charakter čaje mi připomíná yunnanský Hui long - vynikající, pitelný a vydatný zelený čaj.
DOCHUŤ Dochuť jemně nahořklá, ale základna je sladká, vegetální tělo, květové vedlejší složky. Jemná a přitom plná základna. Veliká výdrž, i v degustační sadě s dluhým louhováním se dá prolévat dále. Po vypití dlouhotrvající osvěžující dozvuk s vegetálním hladkým pohlazením. Silně ochlazující účinek a znatelně povzbudivý efekt.
VYLOUHOVANÝ LIST Křehké, podlouhlé a úzké, výrazně žilkované listy svěží zelené barvy. Nepoškozené celé listy a mnoho tipsů.
caje
caje
caje
caje

Vícenálev lahodný, min 4 nálevy při plné síle a intenzitě, umocněné rozdrobenými nuancemi květin za působení travnatého základu. Oceňuji všestrannost tohoto čaje, jde těžko zkazit, přelouhovat, dává vybalancované a lahodné nálevy a užívám si jich opravdu mnoho, poslední (8) lze louhovat vroucí vodou i přes půl hodiny.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 365,-/100g

Prodejce: Teastarter.cz