Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj. • 2019 Gruzie Smooth Jazz černý

 • Vložil Tomáš Klouda 7.6.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Smooth Jazz is not available separately anymore this season, you can still get it via the Renegade Collection. A perfect example of a typical Georgian black tea - sweet, fruity and smooth. The smell is sweet with hints of gooseberry and oranges. The taste is well-bodied and you can feel hints of orange peels and honey.
  Smooth Jazz has always its sweet and fruity elements, but each batch of tea is slightly different...like great jazz music.
  Type: Black tea
  Plantation: Renegade Estate, Mandikori Estate and Opurchkheti village
  Harvest: Summer 2019
  Package: 50 g
  Price per cup: 0,32 EUR per cup and that's with only one steep!
  All Renegade Tea Estate teas are grown under the Georgian sun, chemical-free and without any concentrated fertilizers. All of the harvests are done by hand- people from nearby villages plucking only the finest leaves. In addition to harvesting from Renegade plantations, we also cooperate with some nearby farmers. All of the teas we sell are produced in our own small factory by either Tomas or Hannes, experimenting with different recipes, trying our best to bring out the greatest tastes of Georgian tea.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Vůně je těžší, ořechová s tóny kakaa, stále poměrně čerstvý list, v pozadí oxidační stopa. Blend tipsů s listy. Zlatavé tipsy a černé, rolované, pokroucené, dlouhé drátky. V sáčku je hezky vidět nános prachu z tipsů na stěnách.
  NAHŘÁTÝ LIST nejpronikavější čokoládové prvky, jaké jsem kdy zažil. Jak doma v degustační sadě, tak ve vlaku, kdy list provoněl celé kůpé. Po chvilce ještě hutnější prvky, čokoláda, kakao, lískové pražené ořechy, zcela nepatrně dřeviny. V závěru před zalitím registruji až krémové vůně pojené s nugátem.
  BARVA NÁLEVU Relativně světlý hnědavý nálev, pouze prach na dně misky.
  CHUŤ Láska na první ochutnání. Je tam ořech, je tam kakao, čokoláda, nugát. Při převalování doušku v ústech lze registrovat hořkou základnu s nasládlým podtextem, nepatrné dřevinky zakryté sytostí čokolády. Identifikuji lískové a pekanové ořechy. Bohaté, hutné a neskutečně chutné projevy v celku.
  DOCHUŤ Po polknutí ještě hutnější projevy, pražené lískové ořechy, hořká čokoláda, po minutce přechod na nugát, pekan, ušlechtilá dřevitost. Závěr je sladší, lehké problesky ovoce s kakaem. Efektní, hřejivý a báječně pitelný čaj, žádný takový gruziňák jsem doposud nezažil. Lehká oxidační stopka v závěru dochutě - stále značně čerstvý čaj.
  VYLOUHOVANÝ LIST Hnědavý list, drobné špičaté tipsy, mladé lístky, podlouhlé, tužší, krásné na pohled!

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 50g/€8,00

  Vzorek od Teastarter.cz

  Prodejce: www.renegadetea.com