Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty.2019 Nepal Second Flush Pathiwara Ujeli White tea


Vložil Tomáš Klouda 30.1.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Nepál, Second Flush 2019, 20. června 2019 Pathiwara Ujeli White tea
Náš první čaj dovezený přímo z nejodlehlejší zahrady v Nepálu.
Ujeli ve volném překladu znamená dívka držící svíčku v temnotě. Čaj svým jemným květinovým charakterem se silným základem letního sběru jistě vnese světlo do vašeho života.
Jedná se o bílý čaj, který ale přípomíná klasickou himalajskou first flush. Určitě doporučujeme.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Voní takřka jako prvosklizňový jemný DJ, krásné květinové nuance překypující svěžestí. List drobný, jemně kroucený. Obsahově je přítomen z 85% stříbřitý ochmýřený drobný tips, zbytek hnědavo-šedé lístečky. Drobnější celek, prestižní vzhled.
NAHŘÁTÝ LIST Na slepo bych nevěřil, že se jedná o bílý čaj, ale o jemný jarní DJ. Překypující svěží květinovost, kombinace jarních a letních květin, ohromná paleta vůní. Při delším napaření, lehce vegetální, bylinný podtext s nahořklou stopkou.
BARVA NÁLEVU Tmavší žlutavá, až do zlata, minimum zlomků v misce po slévání.
CHUŤ Sladký základ s explozí květin, doslova nektarová složka květin, letní květiny, lehce nahořklý podtext z vydatných tipsů. Enormní působení kosatců, hortenzie a dalších květin. Mrazivě působivá paleta chutí, plné a ohromující prvky.
DOCHUŤ Doba doznívání desítky minut, sytá, šťavnatá dochuť, květinové proměny, co minutu se transformuje dochuť do jiné podoby. Od páté minuty jen lehký a příjemný květinový dojezd s nasládlým pocitem na jazyku a zbytkové tipsové egetální hořkosti vzadu na jazyku a na patře. Po dalších minutách se celek mění na sladký čistý charakter lehce se převažující do přezrálého ovoce. Zajímavé, nečekané! Překypující, osvěžující, plné, hravé. V této cenové relaci bych čekal podstatně omezenější čaj - za mě palec nahoru. Už jen coby realná "náhrada" FF je to skvělá cena, pořád mě udivuje tento charakter bílého kousku.
VYLOUHOVANÝ LIST List hnědavo-zelený, bez výhrad, množství tipsů, podlouhlé plátky mladých lístků, skvělý poměr pro co nejlepší chuť.

caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: 283,-/100g

Teastarter.cz