Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.2019 Gruzie Miss Ohh Long Polozelený


Vložil Tomáš Klouda 6.6.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Miss Ohh Long is a well-balanced oolong, not too much to the greener side nor to the darker side. The taste of this tea has notes of lilacs and jasmine, combined with fruits and a bit of astringency.
In order to get the recipe perfect for Miss Ohh Long, we have experimented quite a lot with it this year. Therefore, some of the batches might be a bit stronger and some a bit lighter.
Miss Ohh Long
: Oolong tea
: Renegade Estate
Harvest: July and August 2019
: 50 g
Price per cup: 0,28 EUR and that's with just one steep ;)
All Renegade Tea Estate teas are grown under the Georgian sun, chemical-free and without any concentrated fertilizers. All of the harvests are done by hand- people from nearby villages plucking only the finest leaves. In addition to harvesting from Renegade plantations, we also cooperate with some nearby farmers. All of the teas we sell are produced in our own small factory by either Tomas or Hannes, experimenting with different recipes, trying our best to bring out the greatest tastes of Georgian tea.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Ohromná, dech beroucí květinová vůně. Již dlouho jsem takovou intenzitu nezažil. Vůně svěží, světlá, květinová, komplexní až pylovitě pronikavá. Precizně lehce stočené mladé jednolisty, pouze málo zlomků, většina nelámaná, celolistá, délka listů max 1cm, spíše menší. Barva je kupodivu značně tmavá (čekal bych dle vůně svěží zelený list), šedavá, tmavě zelená, místy stříbřité mikro tipsy.
NAHŘÁTÝ LIST Překypující květinová svěží složka, v prvním momentě smetanově sladké nádechy, po delším napaření ztěžknutí květin na takřka orchidejové nuance. Bohatá a uhrančivá vůně.
BARVA NÁLEVU Žlutavo-zelený nálev, drobné prachové části na dně misky.
CHUŤ Rozvinutá, bohatá, božsky jemná chuť, procítěné květiny ve stylu Bao Zhong, podobnost je velká, ačkoliv gruziňák má své specifikum a nuance, které jsem v životě u čaje nezaznamenal. Je to spojení vegetálních prvků a jednotlivých prvků květin, které nedokáži s přesností určit. Jistá je jen vonokvětka a smetanový podtext s vegetálními projevy. Láskyplná plejáda chutí, která uklidní, více než vhodné na jaro a na chvíle pohody.
DOCHUŤ Po polknutí zcela nepatrně štiplavé tóny s vegetální složkou (v jendonálevu), rychle odeznívá, s květinami se zde projevují lehce "kořeněné" květové složky, nepatrné projevy skořice v těch všech květinách. Popíjení doslova rozkvetlé zahrady, umocněné působení prostupujícím smetanovým podtextem, který je uprostřed doznívání na vrcholu. Poslední fáze doznívání je hezbká, květinová, pouze sladká. Bohatá škála chutí, skvěle stavěno a a sladěno, předlouhé působení. Já jsem nadšen!
VYLOUHOVANÝ LIST Tmmavší zelené listy, místy nahnědlé, jen pár zcela hnědých. Převažují úzké a dlouhé listy, výrazné žilkování, pilovitý okraj listu. TOP jsou mikro vícelisté celky a tipsy. Tipsy, které mají 2-3mm, ultra mladé, jemné. Kombinace větších listů a tipsů udělá své, skvělý výsledek, je to jeden z těch čajů, které když ochutnáte, tak vás mrazí jak chuť prostupuje všechny smysly.

caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: €7,00 / 50g

Vzorek od Teastarter.cz

Prodejce: Teastarter / Renegade Tea