Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.


 • 2019 Kenya Meru green

 • Vložil Tomáš Klouda 15.12.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Tento zelený čaj Vás oslní na první pohled. Jedná se o možná jedinný celolistý zelený čaj z Keni. Vůně suchého listu ve větším množství je až omamně zakulacená. V čaji je výrazný podíl tipsů, které se v chuti projevují sladkými tóny. Chuť je zakulacená, sladká, ale přesto řízná. Mírná svíravost se projevuje spíše v dalších nálevech. V závislosti na přípravě může tento čaj nabídnout 3 plné nálevy.
  Čaj je pěstován v oblasti Meru v Keni. Sběr ruční, zpracování rolerem.
  Období sběru: únor 2019.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Osobní poznámky: Jeden z nejlepších zelených čajů z Keni, co jsem kdy měl, jednoznačně, pro mě velké překvapení. Je nelámaný, precizně zpracovaný, má velkou výdrž a mimo svižnou travnatou složku zde najdete i ovoce a lehké koření. Dochuť výrazná, dlouhá, více do hořka. Stavěl jsem i na studeno, krásné vizuálně, skvělé na osvěžení. Enormně povzbudivé. Postrádá hrubost a banalitu kusů Victoria, nebo Itumbe. Zábavné a poučné popíjení.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 230.00 Kč / 100 g

  Prodejce: Sičaj / bezobalu.org