Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj. • 2019 Darjeeling – Organic SFTGFOP1 Steinthal EX119 FF

 • Vložil Tomáš Klouda 14.11.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Steinthal Tea Estate je nejstarší čajová zahrada v Darjeelingu s bohatou historií nejoblíbenějšího světového nápoje a jeho plantáží. Zahrada je rozprostřena na 1662 akrech na strmém svahu okolo řeky Rungeet. Byla založena německým misionářem - otcem Steinthalem v roce 1852. Nejjemnější organické čaje jsou vyráběny v nadmořské výšce 1066 až 1981 m. Tato první sklizeň s mnohobarevným, jemně krouceným, otevřeným listem s velkým podílem tipsů vytvoří velmi aromatický, komplexní a hladký nálev s výrazným květinovým charakterem.
  Čas sběru: březen 2019
  Země původu: Indie
  Region: Ghoom / Darjeeling
  Nadmořská výška: 1066 – 1981 m n. m.
  Čas sběru: březen 2019
  Odrůda: Čajovník čínský a jeho hybridy
  Příchuť: květová
  Obsah kofeinu: vysoký
  Varianta:Sypaný čistý, černý čaj
  caje
  caje
  caje
  caje
  nadobi    Suchý list voní bohatou květovou vůní, nejvíce mi připomínají jarní květiny, nuance po Jiřinách a Kalinách. Příjemné vedlejší tóny po koření/kořeněných bylinách. Pestrobarevný celek plný tipsů.
  caje
  caje
  caje
  caje
  Chuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 3 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  caje
  caje
  caje
  caje
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 95°C horká voda, 3 minuty louhování.
  Nahřátý list: výtečná komplexní vůně s květinovým bohatým základem, při kořeněném výrazném plném podtextu.
  Vůně: procítěná, po květinách s kapičkou citrusů a kořeněným vedlejším vonným tónem.
  Barva:tmavší žlutavá - až do zlatova.
  Chuť: FF jak se patří, bohatá květinová pestrá škála květin, vystupují nejvíce Jiřiny, lehká decentní kořeněná složka, extra jemné citronové nuance bez štiplavosti. Lahodný, vybalancovaný čaj. Základu dominuje sladko-nakyslá složka s jemnou kořeněnou složkou. Příjemné a nesmírně osvěžující působení ve všech koutech úst.
  Dochuť: Dochuť plynulá, květiny od počátku lahodné, stabilní, pestřejší a sládnoucí efekt, jen nepatrné kořeněné složky na startu, poté již sládnoucí květinová exploze s citrusovým dotekem. Květiny o úroveň výraznější, než v chuti samotné. Dochuť dlouhá, osvěžující, chladivý efekt a lehce povzbudivý účinek. Ve všech směrech zajímavý prvosběr.
  caje
  caje
  Vylouhovaný list drobný, malé jarní mladé lístky, převážně zelené lístky s výrazným žilkováním. Nádherný vzhled, skvělé zpracování.
  caje
  caje
  nadobi     Cena: 183 Kč/25g

  Prodejce: https://www.tea-legends.cz/