Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2019 DJ Rohini Kotidhara Moonlight First Flush

 • Vložil Tomáš Klouda 14.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Výtečný čaj ze zahrady Rohini z vyšších poloh zahrady, z výběrové sekce s nejlepšími čajovníky kultivaru AV-2
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST List je nadýchaný, velmi světlý, objemný. Veliký podíl krásných ochmýřených stříbrných tipsů. Barva celku je zeleno-šedo-stříbrná. Objemné mladé tipsy, minimálně rolované listy, krásně rozvité plátky. Vůně je pronikavá, peckovito-ovocná s lehkou kořenou složkou v pozadí.
  NAHŘÁTÝ LIST Nahřátý list už je "jiná káva". Výrazné vegetální tóny, které po chvilce přeházejí do intenzivní složky pečených jedlých kaštanů, lískových ořechů a peckovité složky ovoce. V pozadí stále bylinná stopka. Fascinující - na tak světlý list dosti nahořklé a těžké vůně.
  BARVA NÁLEVU Světle žlutavý nálev, zcela bez kalu či prachu.
  CHUŤ Kyselkavo-nahořklý základ, zcela jasné projevy citronu, kořeněné podtóny ve znamení kůry citronu a náznaku skořice, lehce bylinný základ s náznaky těžších prvků - jedlé kaštany. Poměrně živá, povzbuzující chuť, takto kyselkavý základ je hravý a poměrně nový v řadě DJ.
  DOCHUŤ Po polknutí se kyselost velice rychle snižuje a zůstávají lískové ořechy, nuance kaštanového pyré, lehký dojezd koření, náznak peckovice a doznívající citron. I přes těžší charakter oproti chuti samotné, není celek vůbbec svíravý. Po půl minutce v pozadí vystupují velmi silné, šťavnaté bylinné složky, evokují svěžestí čistě tipsový čaj - nebýt ořechovo-kaštanových tónů, byl by to jemný bělouš, takto je to ale pestrý, překvapivý soubor chutí. Lehce ochlazující nálev, poměrně značně povzbudivý.
  VYLOUHOVANÝ LIST 90% vícelistých celků, mladé tipsy, pouze místy jednotlivé listy. Převažuje podlouhlý list, převážně zelený, místy žíhaný, nebo nahnědlý.

  Jednonálev do louhovačky s následným vychladnutím přináší jemné nuance připomínající zelený čaj, silně vystupující vegetální složky s jemně květovými složkami a náznakem ořechů.
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 375 Kč/50g (Vzorek od Tomáše Sajtla - restaurace Bílý mák)

  Prodejce: obchodcajem.net